Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je úterý, 15. října 2019

V některých kolínských ulicích proběhne výměna osvětlení

Město Kolín se rozhodlo rekonstruovat veřejné osvětlení v ulicích Třešňová, Jabloňová, Na Patnácti kopách a U Cihelny v Kolíně IV.

V některých kolínských ulicích proběhne výměna osvětlení
Foto: Archiv KP
 
Publikováno: 12.9.2016 v 12:00, Aktualizováno: 8.9.2016 v 13:00
Rubrika: Zpravodajství

„Je to start toho, kdy chceme po Kolíně vyměňovat postupně veřejné osvětlení. Zároveň se blížíme k finální dohodě s firmou AVE na výměně stávající osvětlení za úsporné LED osvětlení a právě s úspor, které ušetříme na elektrické energii, pak budou financovány investice nebo část investic vložených do výměny osvětlení. S firmou AVE jsme jednali asi půl roku, neboť v rámcové smlouvě s touto společností nic takového není a veškeré úspory by šli jí,“ řekl v úterý 30. srpna místostarosta Michael Kašpar.

Najednou rovněž sdělil, že výměnu by muselo zainvestovat město, „což jsme samozřejmě nechtěli“, jak pronesl Michael Kašpar. „Nakonec jsme došli k nějakému konsenzu. Máme vytipováno asi sedm lokalit, kde se vymění pouze osvětlení nikoliv rekonstrukce celé ulice,“ dodal místostarosta. V horizontu několika let by bylo ideální vyměnit minimálně 50 procent světel, které jsou v Kolíně, což je asi mezi 6 a 7 tisíci veřejnými lampami. Pro letošní rok má město připraveno na výměnu veřejného osvětlení jeden milion korun.

Autor článku: Michal Černý
Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Oznámení (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM