Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je úterý, 18. června 2019

V okresech Kolín, Kutná Hora a Nymburk je cca 8.700 držitelů zbraní

Policie ČR má na kolínském sídlišti v ulici Rimavské Soboty své oddělení služby pro zbraně a bezpečnostní materiál.

V okresech Kolín, Kutná Hora a Nymburk je cca 8.700 držitelů zbraní
Foto: Redakce KP
 
Publikováno: 30.12.2018 v 7:00, Aktualizováno: 30.10.2018 v 19:00
Rubrika: Zpravodajství

Čekárnu tohoto pracoviště hodlá policie za cca 300 tisíc korun stavebně upravit s ohledem na větší pohodlí návštěvníků. Investici podpořilo i zastupitelstvo města Kolína, a to částkou 100 tisíc korun. Nás zajímalo, jaké služby zde Policie ČR občanům poskytuje. Na otázky nám odpověděla tisková mluvčí Policie ČR, komisařka Martina Fejfarová.

* V minulých letech byl v ČR velký boom v oblasti pořizování zbrojních průkazů. Projevilo se to i v Kolíně? Máte nějakou statistiku, kolik jste vydali nových zbrojních průkazů za poslední tři roky?

Zvýšený zájem o vydání zbrojních průkazů osobám, které doposud nebyly jeho držiteli, jsme v uplynulých letech zaznamenali. V roce 2015 se zvýšil počet držitelů zbrojního průkazu, trvale žijících na území, které spadá do naší gesce, o 503 osob, v roce 2016 o 320 osob a v roce 2017 o 197 osob.

* Kolik vaše Oddělení služby pro zbraně a bezpečnostní materiál v ulici Rimavské Soboty odbaví měsíčně klientů a jakou službu jim nejčastěji poskytujete?

Pracoviště v Kolíně odbaví měsíčně okolo 600 osob. Nejčastějšími úředními úkony prováděnými našimi pracovníky jsou žádost o vydání nového zbrojního průkazu po uplynutí doby platnosti toho dosavadního, oznámení o nabytí nové (případně registrované) zbraně spojené s vydáním průkazu zbraně a žádost o povolení zbraně kategorie B.

* Jaký je celkový rozsah vaší práce?

Naše kontaktní místo v Kolíně má „na starosti“ tři okresy, tedy Kolín, Kutnou Horu a Nymburk, kdy aktuální počet držitelů zbrojních průkazů se pohybuje okolo 8.700 osob. Zbrojní průkazy jsou jen výsečí z činností, které má naše oddělení za úkol. Spousta občanů kontaktuje naše oddělení telefonicky, mailem nebo je jen navštíví s dotazem, aniž by byl učiněn jakýkoliv zaevidovaný úkon. Samozřejmě spolupracuje i s ostatními součástmi policie, například při skladování zajištěných zbraní, transportu zbraní k provedení expertiz či metodickou pomocí nebo radou. 

Autor článku: Redakce KP
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
      
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM