Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je pátek, 20. října 2017

V Polepech stále pracují na zklidnění dopravy, obcí vede frekventovaná silnice

Jedním z největších problémů, které tíží Polepy, je špatná dopravní situace. Příčinou je především frekventovaná komunikace spojující Kolín s Kutnou Horou přes Polepy a Červené Pečky.

V Polepech stále pracují na zklidnění dopravy, obcí vede frekventovaná silnice
 
Publikováno: 28.7.2014 v 6:00, Aktualizováno: 23.7.2014 v 13:00
Rubrika: Zpravodajství

Na základě měření v roce 2011 tudy projede průměrně 5 tisíc vozidel za den, navíc převážně nepovolenou rychlostí, neboť obec leží v údolí a řidiči z obou směrů mají nabranou rychlost, která se jim nechce na relativně krátký úsek snižovat. Zastupitelstvo obce se tuto situaci snaží dlouhodobě řešit různými dostupnými způsoby. V loňském roce získaly Polepy z grantového programu TPCA Partnerství pro Kolínsko 300 tisíc korun na zklidnění dopravy a zvýšení bezpečnosti obyvatele obce přecházejících frekventovanou silnici.

"V současné době je převážná část opatření hotova, například jsou nainstalované nové měřiče rychlosti, které jsou vybaveny nejen statistickým modulem sledujícím rychlost jednotlivých kategorií vozidel a zaznamenávajícím reakci řidičů na radar, ale uvnitř měřičů jsou umístěny i kamery a záběry z nich jsou přenášeny na operační středisko Policie ČR," vysvětluje starosta obce Rostislav Vodička. Dále byly vyměněny některé dopravní značky, umístěny nové a v prostoru před obecním úřadem byl vybudován nový ostrůvek. "Ten nejen že zpomalí projíždějící vozidla, ale navíc zvýší bezpečnost vozidel odbočujících z hlavní silnice na místní komunikaci," doplnil Rostislav Vodička.

Posledním opatřením, na které se zatím čeká, je instalace vodorovného dopravního značení. To závisí na Středočeské správě a údržbě silnic, jež má v dohledné době provést opravu povrchu na průjezdní komunikaci. Po jejím dokončení bude celý průtah obcí opatřen bílými čarami, které nedovolí v obci předjíždět a dále vymezí a opticky zúží jízdní pruhy, což by mělo podle dopravních studií projíždějící řidiče přimět ke zpomalení. Starosta obce Polepy věří, že všechna opatření podpořená grantem od TPCA budou mít očekávaný efekt, který potvrdí i statistické výstupy z radarů.

V Polepech mají nejen frekventovanou silnici, ale i pěkná děvčata.
Foto: Archiv Atlas Česka
Autor článku: Redakce KP
loading...
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Velim a Český Brod B se v I. A třídě posunuly v tabulce výšeHokejoví kolínští Kozlové dokázali v Táboře porazit vedoucí Kohouty
Kalendář akcí: Říjen
Po
 
2
9
30
Út
 
3
St
 
4
 
Čt
 
5
 
 
6
27
 
So
 
 
Ne
1
22
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Vzpomínáme (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (3 inzerátů)
Pronájmy (2 inzerátů)
Prodej (2 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM