Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je úterý, 23. dubna 2019

V rychlosti úklidu nemají konkurenci. SocialTrade na sebe upozornila v kampani VAJGL

Za 4 hodiny bylo uklizeno, odpadem byl naplněn celý kontejner, vzniká mapa míst s největším výskytem nepořádku. Takový je podle Petra Steklého výsledek kampaně VAJGL, kterou v Kolíně realizoval od 20. dubna do 18. května Prostor Plus o.p.s a jeho Sociální podnik SocialTrade.

V rychlosti úklidu nemají konkurenci. SocialTrade na sebe upozornila v kampani VAJGL
SocialTrade při úklidu Karlova náměstí.Foto: Prostor plus
 
Publikováno: 1.6.2016 v 6:00, Aktualizováno: 31.5.2016 v 15:00
Rubrika: Zpravodajství

Občané sami mohli během měsíce úkolovat vajglometaře prostřednictvím aplikace v mobilním telefonu a otestovat rychlost jejich zákroku proti nepořádku. Kolín nonstop uklízely čtyři party po 4 lidech, které nasbíraly dvě i více popelnic denně. Největší nepořádek zaznamenaly kolem nádraží, Penny, Kauflandu či Kina 99. Akce ukázala, že řešení nepořádku může být stejně snadné jako objednávka pizzy či zavolání záchranky. "Garantovali jsme úklid do 24 hodin a dosáhli průměrného času 4 hodiny," pochvaluje si ředitel Prostoru Plus Petr Steklý.

Jednorázová kampaň Vajgl měla zviditelnit práci SocialTrade, která uklízí Kolín již víc jak rok. Skupinu čtyřiceti uklízečů koordinuje Linda Heroutová. Úkolovat je mohou samotní občané za město pak práci zadává Michael Kašpar, který si pochvaluje zapojení občanů i transparentnost celého systému.

Pro správu a dokladování svých výsledků využívá SocialTrade mobilní a webovou aplikaci Lepší místo. K zadání úkolu mohou lidé využít mobil a poslat i foto nepořádku, stejně jednoduchým způsobem získají informace o splnění úkolu.

Jak SocialTrade získává lidi? Úřad práce doporučuje osoby, které má v evidenci více jak dva roky. Tito lidé, nemají velké pracovní návyky, ale Sociální podnik přijme každého a v průběhu roku uklízejí Kolín. Schopnější jsou zaučeni na strojích a začíná se s nimi podnikat. Specializují se zejména na úklidy venkovních průmyslových areálů, zednické práce, či rekonstrukce bytů. "Možnost si nás během 30 sekund objednat, má každý," nabízí Petr Steklý. Více na www.socialtrade.cz.

Autor článku: Vladimír Sládek
Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM