Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je úterý, 20. listopadu 2018

V Sokolské ulici vyroste nový bytový dům

V Sokolské ulici, v zajímavé lokalitě na okraji areálu kolínského zámku, byla zahájena výstavba bytového domu. Kolínská společnost BIGprojekt zde hodlá realizovat svůj zajímavý podnikatelský záměr. S podrobnostmi nás seznámil jednatel společnosti Miroslav Knotek.

V Sokolské ulici vyroste nový bytový dům
Foto: Vladimír Sládek
 
Publikováno: 6.12.2017 v 6:00, Aktualizováno: 5.12.2017 v 19:00
Rubrika: Zpravodajství

* Proluka v Sokolské ulici naproti hudební škole byla dlouho prázdná. Jak vznikl nápad zde začít stavět?
Musím přiznat, že výběr lokality není výsledek naší cílené aktivity, ale je dílem náhody. Dostali jsme nabídku na odprodej tohoto pozemku a hned od začátku jsme byli z této lokality naprosto nadšení - snadno dostupné je centrum města s velkým výběrem restaurací, je zde skvělá dopravní obslužnost v podobě vlakové zastávky či autobusové zastávky Pošta, dobré nákupní možnosti, např. supermarket Billa nebo moje oblíbené pekařství Hankovec. Zároveň stačí doslova pár kroků k úniku do klidu přírody v rámci Kmochova ostrova nebo přechodem lávky do lesoparku Borky.
 
* Víme, že v dvoupodlažním domě bude 14 bytů. Na jaké zákazníky cílíte? Půjde spíše o malé byty pro singles, po nichž je největší poptávka?
Dispozice bytů zahrnují celou škálu od 1+kk po 3+kk s převahou nejpoptávanější dispozice 2+kk. Z vlastní zkušenosti ze svého okolí vidíme v Kolíně nedostatečnou nabídku kvalitních bytových jednotek k pronájmu za dostupnou cenu pro začínající rodiny nebo pro nastupující generaci, která si hledá své první bydlení. Zde vidíme naši nejsilnější cílovou skupinu.
 
* Je součástí domu pozemek, na kterém by mohlo být parkoviště pro jeho obyvatele?
Výměra pozemku bohužel neumožňuje zajistit parkovací místa přímo v rámci našeho objektu. Naštěstí v blízkém okolí je hned několik parkovacích ploch a máme v plánu zajistit parkování pro obyvatele našeho domu pravděpodobně v areálu kolínského pivovaru.
 
* Mezi lidmi se povídá, že v podkroví domu má vzniknout fitness. Je to pravda nebo počítáte s jiným využitím?
Pravděpodobně díky strategické poloze domu se spontánně objevil poměrně silný zájem o nebytové prostory. Proto v tuto chvíli opravdu zvažujeme využití části domu pro komerční účely. Naší vizí je orientace na služby, které přímo či nepřímo přispějí ke zvýšení kvality života obyvatel našeho domu i obyvatel v blízkém okolí - rehabilitace, masáže, poradenství v oblasti zdravé výživy atp. Předběžná dohoda o provozu fitness centra opravdu existuje a já osobně bych si velmi přál, aby se stala realitou. Sám bych chtěl jednou bydlet v místě, které by služby tohoto typu nabízelo.
 
* Kdy zahájíte prodej bytů a kdy by mohl být dům zkolaudován?
V tuto chvíli předpokládáme dokončení hrubé stavby v květnu 2018 a kolaudaci celého projektu na přelomu 2018/2019. Protože dům bude koncipován jako nájemní, aktivně začneme pronájmy bytů nabízet v druhé polovině příštího roku.

Autor článku: Vladimír Sládek
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM