Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je úterý, 20. listopadu 2018

Vánoce na tvrzi se soustavou zrcadel

Na Nebovidské tvrzi se uskuteční v sobotu 9. prosince od 11 do 18 hodin oblíbená rodinná adventní akce "Vánoce na tvrzi". Na příchozí čeká bohatý program s divadlem, hudbou, živým betlémem i jarmarkem. Chybět nebude ukázka zvyků či řemesel, dobré jídlo a pití a na tvrzi se objeví i spousta zvířat.

Vánoce na tvrzi se soustavou zrcadel
Foto: Archiv
 
Publikováno: 7.12.2017 v 12:00, Aktualizováno: 6.12.2017 v 18:00
Rubrika: Zpravodajství

Spolek Nebovidská tvrz pozval na jednu z nejoblíbenějších akcí roku víc jak padesát jarmarečníků, kteří nabídnou originální či ručně vyráběné dárky, potěší jistě i nové instalace venkovského muzea či řemeslné dílny. Svíčkárna a apatyka pozvou k vlastnoruční výrobě svíček, mýdla či namíchání čajové směsi pro zdraví. V kovárně se bude odlévat olovo a na tzv. špýchaře věštit budoucnost.
Celý areál tvrze bude okrášlen, lidé například spatří víc jak deset vánočních stromků s různým způsobem zdobení. Návštěvníci si mohou naplánovat zastávku ve staročeské krčmě s čuníkem na rožni nebo s cukrovím, palačinkou, jitrnicí či svařákem v ruce vyrazit na dva návštěvnické okruhy. Co nového uvidí?
"Zcela poprvé získají příchozí možnost nahlédnout do nově odhalených podzemních chodeb a sklepení. Ty sice nejsou návštěvníkům přístupné, ale pohled bude možný alespoň pomocí soustavy zrcadel," poodhalila jedno z překvapení předsedkyně spolku Nebovidská tvrz Lucie Doušová.
Hudební menu připomene vánoční písně a koledy v podání pěveckých sborů z Kolína a Červených Peček. Lákadlem může být v 15 hodin i vystoupení dechového orchestru Harmonie 1872 Kolín. Doprovodný program vyvrcholí v 16 hodin divadelní hrou "Setkání před Betlémem" v podání Divadla Víti Marčíka.
Událost na tvrzi se uskuteční za každého počasí, návštěvníkům bude zpřístupněn téměř celý zastřešený objekt Nebovidské tvrze. "Vánoce na tvrzi jsou určeny právě pro ty, kteří místo jednotvárných náměstí s blyštivými kandelábry raději navštíví místo, kde je cítit pečená kýta, kouř štípe do očí, pod kotlem se vaří prdelačka a je možné si všechno vyzkoušet: odlévání olova, házení střevícem či pouštění lodiček," vykresluje zemitost celé akce Lucie Doušová. Na závěr dodejme, že vstupné je pouze dobrovolné.

Autor článku: Vladimír Sládek
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM