Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je úterý, 23. dubna 2019

Vánoční výzdoba opět posílila

Do vánoční výzdoby každoročně investují velká obchodní centra statisíce a magistráty měst nechtějí zůstat pozadu. Kolín za poslední tři roky pořídil vánoční výzdobu bezmála za milión korun. Každý rok šlo do zdobnosti města 300 tisíc a to už musí být někde vidět.

Vánoční výzdoba opět posílila
Foto: Vladimír Sládek
 
Publikováno: 3.12.2018 v 7:00, Aktualizováno: 2.12.2018 v 22:00
Rubrika: Zpravodajství

Znatelné polepšení přišlo v roce 2016, kdy náměstí doplnila světelná silueta anděla a kašna byla doplněna o světlopády. V roce 2017 došlo k další modernizaci - rozsvítily se i akáty po obvodu náměstí a zaujala i novinka v podobě světelné brány na ploše. Zkrásněla i výzdoba ulic Pražské a Kutnohorské v centru.
Letos se nových vánočních dekorů dočkají ostatní frekventované ulice v historickém jádru města s výjimkou bývalého židovského ghetta, konkrétně jde o ulice Kovářská, Zámecká, Husova, Rubešova a Kouřimská. Část vánoční výzdoby se přesune na sídliště do Masarykovy ulice.
Na Karlově náměstí byl v pátek 23. listopadu vztyčen dvanáctimetrový stříbrný smrk, který pro tento účel věnovali manželé Vokounovi z Polep. Stejně jako loni budou ozdobeny na předměstích i další stromy, které tam ovšem přirozeně rostou. Jde o smrk na Jiráskově náměstí, jedli na sídlišti u Centra a stříbrný smrk před kulturním domem v Zibohlavech.

Autor článku: Vladimír Sládek
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM