Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je pondělí, 29. května 2017 a svátek má Vilém.

Varování pro cestující Českých drah. Použijte raději jiný druh dopravy než vlaky

Varování pro cestující Českých drah. Použijte raději jiný druh dopravy než vlaky
 
Publikováno: 2.12.2014 v 10:30
Rubrika: Zpravodajství

Vzhledem k pokračující silné námraze na trolejích trvá varování, které České dráhy vydaly včera večer. České dráhy i nadále naléhavě žádají cestující, aby především na elektrifikovaných tratích z důvodu silné námrazy odložili své cesty na příznivější povětrnostní podmínky nebo použili jiný druh dopravy. Na těchto tratích bude dnes ráno a dopoledne silně omezen provoz. Většina vlaků bude z povětrnostních důvodů odřeknuta. Vlaky, které budou vypraveny mohou mít podstatně sníženou kapacitu. Doprava je zajišťována jen ve velmi omezeném rozsahu náhradními motorovými soupravami.

Dnes ráno a dopoledne nepojede velká část dálkových vlaků jinak vedená elektrickými lokomotivami. Níže uvádíme přehled vlaků, jejichž jízda je zajištěna dieselovými lokomotivami a které jedou dle jízdního řádu (podle provozních možností):

Praha - Hradec Králové a zpět: 950, 934, 932, 930, 928 // 923, 945, 925, 927, 929
Brno - Praha a zpět: 176 // 73 (bez topení), 275, 277
Ostrava - Praha a zpět: 540, 152 // 143

Silně omezena je regionální doprava. Podstatně méně vlaků s výrazně nižší kapacitou jezdí především v okolí Prahy. V důsledku přesunutí motorových souprav z neelektrifikovaných tratí na tratě elektrifikované může být omezen rozsah dopravy a zrušeny některé spoje i na tratích bez elektrické trakce.

O vedení dalších vlaků bude rozhodnuto podle aktuální provozní situace a České dráhy o tom budou informovat na webu v sekci mimořádnosti. Děkujeme za pochopení a velmi se omlouváme za nepříjemnosti, které tato kalamitní situace přináší.

Ráno v Kolíně jezdily hlavně dieselové lokomotivy, silná námraza na trolejích vyřadila z provozu elektrickou dopravu. Osobní vlaky byly zpožděné.
Foto: Jiří Červín
Autor článku: Petr Šťáhlavský, tiskový mluvčí ČD
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 1

Lubomír - úterý 2.12.2014, 11:38
Podobné situace jsem zažíval před rokem 1989! Co se tedy za dvacet pět let v naší republice změnilo? Chcete mi stále tvrdit, že žijeme lépe a radostněji? Kde asi "soudruzi oligarchové", kteří v současnosti ovládají stát, udělali zásadní chybu?

Za období "normalizace" jsem slýchával velmi lascivní vtip:"Otázka: Které čtyři důvody nejvíce škodí národnímu hospodářství? Odpověď: Jaro, léto, podzim, zima!"

Nechci být tolik škodolibý, ale co se vlastně od období "normalizace" (za cca "45" let) v resortu dopravy změnilo? Výstižně bych na odpověď použil parafrázi textu písně Jarka Nohavici "Mávátko": "Tolik roků chodím po světě a ten svět se stále stejně točí. Já budu šťastný, budu veselý, jenom mi vydloubněte oči! Abych neviděl ty vypasené páprdy, tisíce let a stále titíž, když prohnilého v státě něco zasmrdí, ptají se: "ty snad ještě něco cítíš"!!!" A vooo tom to je... Nezapomínejte na to až znovu půjdete k volbám a budete poslušně odevzdávat své hlasy současnému "kamarádenšaftu", který na vás ve všech důsledcích kašle!!!

V úctě Lubomír.

Nepřehlédněte...
Nesvadba vítězem závodu Českého poháru v Peci pod SněžkouFotbalisté Kolína se vrátili s rancem obdržených branek
Kalendář akcí: Květen
Po
1
8
15
Út
2
9
St
3
10
Čt
4
11
 
5
12
 
So
6
 
Ne
7
21
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (2 inzerátů)
Prodej (13 inzerátů)
Koupě (2 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM