Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je pátek, 20. října 2017

Varování pro cestující Českých drah. Použijte raději jiný druh dopravy než vlaky

Varování pro cestující Českých drah. Použijte raději jiný druh dopravy než vlaky
 
Publikováno: 2.12.2014 v 10:30
Rubrika: Zpravodajství

Vzhledem k pokračující silné námraze na trolejích trvá varování, které České dráhy vydaly včera večer. České dráhy i nadále naléhavě žádají cestující, aby především na elektrifikovaných tratích z důvodu silné námrazy odložili své cesty na příznivější povětrnostní podmínky nebo použili jiný druh dopravy. Na těchto tratích bude dnes ráno a dopoledne silně omezen provoz. Většina vlaků bude z povětrnostních důvodů odřeknuta. Vlaky, které budou vypraveny mohou mít podstatně sníženou kapacitu. Doprava je zajišťována jen ve velmi omezeném rozsahu náhradními motorovými soupravami.

Dnes ráno a dopoledne nepojede velká část dálkových vlaků jinak vedená elektrickými lokomotivami. Níže uvádíme přehled vlaků, jejichž jízda je zajištěna dieselovými lokomotivami a které jedou dle jízdního řádu (podle provozních možností):

Praha - Hradec Králové a zpět: 950, 934, 932, 930, 928 // 923, 945, 925, 927, 929
Brno - Praha a zpět: 176 // 73 (bez topení), 275, 277
Ostrava - Praha a zpět: 540, 152 // 143

Silně omezena je regionální doprava. Podstatně méně vlaků s výrazně nižší kapacitou jezdí především v okolí Prahy. V důsledku přesunutí motorových souprav z neelektrifikovaných tratí na tratě elektrifikované může být omezen rozsah dopravy a zrušeny některé spoje i na tratích bez elektrické trakce.

O vedení dalších vlaků bude rozhodnuto podle aktuální provozní situace a České dráhy o tom budou informovat na webu v sekci mimořádnosti. Děkujeme za pochopení a velmi se omlouváme za nepříjemnosti, které tato kalamitní situace přináší.

Ráno v Kolíně jezdily hlavně dieselové lokomotivy, silná námraza na trolejích vyřadila z provozu elektrickou dopravu. Osobní vlaky byly zpožděné.
Foto: Jiří Červín
Autor článku: Petr Šťáhlavský, tiskový mluvčí ČD
loading...
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 1

Lubomír - úterý 2.12.2014, 11:38
Podobné situace jsem zažíval před rokem 1989! Co se tedy za dvacet pět let v naší republice změnilo? Chcete mi stále tvrdit, že žijeme lépe a radostněji? Kde asi "soudruzi oligarchové", kteří v současnosti ovládají stát, udělali zásadní chybu?

Za období "normalizace" jsem slýchával velmi lascivní vtip:"Otázka: Které čtyři důvody nejvíce škodí národnímu hospodářství? Odpověď: Jaro, léto, podzim, zima!"

Nechci být tolik škodolibý, ale co se vlastně od období "normalizace" (za cca "45" let) v resortu dopravy změnilo? Výstižně bych na odpověď použil parafrázi textu písně Jarka Nohavici "Mávátko": "Tolik roků chodím po světě a ten svět se stále stejně točí. Já budu šťastný, budu veselý, jenom mi vydloubněte oči! Abych neviděl ty vypasené páprdy, tisíce let a stále titíž, když prohnilého v státě něco zasmrdí, ptají se: "ty snad ještě něco cítíš"!!!" A vooo tom to je... Nezapomínejte na to až znovu půjdete k volbám a budete poslušně odevzdávat své hlasy současnému "kamarádenšaftu", který na vás ve všech důsledcích kašle!!!

V úctě Lubomír.

Nepřehlédněte...
Hokejoví kolínští Kozlové dokázali v Táboře porazit vedoucí KohoutyVelim a Český Brod B se v I. A třídě posunuly v tabulce výše
Kalendář akcí: Říjen
Po
 
2
9
30
Út
 
3
St
 
4
 
Čt
 
5
 
 
6
27
 
So
 
 
Ne
1
22
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Vzpomínáme (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (3 inzerátů)
Pronájmy (2 inzerátů)
Prodej (2 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM