Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je sobota, 23. září 2017

Ve čtvrtek je Den záchranářů v Kolíně, poprvé bez zesnulého zakladatele Jana Soukupa

Letošní oslavy Dne záchranářů se konají ve čtvrtek 8. května na Karlově náměstí v Kolíně. Oblíbená akce vyplní jako vždy celý den od 8. hodiny ranní, kdy se v koloně městem předvede současná záchranářská technika, do pozdního večera na Kmochově ostrově, kde zahrají kapely Nová míza a Keks a na nebi zazáří ohňostroj odpálený z nové lávky.

Ve čtvrtek je Den záchranářů v Kolíně, poprvé bez zesnulého zakladatele Jana Soukupa
 
Publikováno: 7.5.2014, Aktualizováno: 6.5.2014 v 12:00
Rubrika: Zpravodajství

Hasičský záchranný sbor Středočeského kraje, územní odbor Kolín, zde předvede řadu statických i dynamických ukázek sil a prostředků. Návštěvníkům hasiči představí například novou techniku konkrétně z Integrovaného operačního programu. Prohlédnout si budete moci požární kontejnerový nosič, nakladač Bobcat, autobus, cisternové automobilové stříkačky CAS 20 a CAS 30, nákladní, technický i velitelský automobil a další techniku. Svoji techniku a prostředky, které hasiči využívají při odstraňování následků povodní, zde bude prezentovat také záchranný útvar z Hlučína a Zbirohu.

V amfiteátru Kmochova ostrova budou moci návštěvníci shlédnout dynamické ukázky vyprošťování osob z havarovaných vozidel ve 13 a 14.30 hodin. V době od 12 do 16 hodin budou probíhat ukázky čerpací techniky, stavba protipovodňové hráze nebo ukázky řezání motorovou pilou. Hasiči připravili pro děti řadu zajímavých her a soutěží, malování, hrátky v pěně a další zajímavosti o ceny. V kulturní části vystoupí na Kmochově ostrově Kašpárek v rohlíku či již zmíněná kapela Keks.

Akci financuje též místní firma TPCA. "Automobilka podporuje region od roku 2004, a to v různých oblastech. Jednou z našich priorit je bezpečnost, i proto sponzorujeme Den záchranářů a spolupracujeme se složkami záchranného systému. Právě v roce 2004 jsme kolínské nemocnici věnovali sanitní vozidlo a o rok později nepřišli zkrátka ani hasiči, dostali od nás jeden z nejmodernějších hasičských vozů v ČR," uvádí příklad podpory regionu ze strany TPCA Aleš Höfner, ředitel pro vnější vztahy.

"TPCA patří k firmám, které se snaží s městem a okolím sžít, spolupracovat a vycházet vstříc jeho potřebám. Projekt Sejdeme se na ostrově je jen jedním z mnoha příkladů. Přístavní můstek pro kotvení malých a středních plavidel, na jehož vybudování přispěla automobilka částkou 700 tisíc korun, pokřtíme společně ve 14 hodin. Zvu všechny příznivce lodní dopravy, turistiky a zábavy, odvážnější budou moci rovnou vyzkoušet nová šlapadla," láká na novou atrakci starosta Vít Rakušan.

Den záchranářů samozřejmě znamená uzavírky místních komunikací. Ty začnou ve středu 7. května ve 22 hodin a skončí 8. května v 18 hodin. Pro automobilisty bude zapovězeno celé Karlovo náměstí včetně obvodových komunikací a parkovišť. Mimo provoz budou i části ulic Pražská, Kutnohorská, Husova, Kovářská, Zámecká, Sokolská a Brankovická. Objízdná trasa není stanovena. Průchod pro pěší zůstane umožněn.

Autor článku: Jiří Červín
loading...
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Poříčany dostaly nakládačku. Velim konečně zvítězilaKolínským kuželkářům se vstup do nové sezóny nevyvedlKateřina Šafránková se po pěti letech dočkala medaile a obdržela ocenění za rekord
Kalendář akcí: Září
Po
 
4
18
25
Út
 
5
19
26
St
 
20
Čt
 
14
28
1
8
Ne
24
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Vzpomínáme (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (2 inzerátů)
Pronájmy (2 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM