Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je sobota, 14. prosince 2019

Ve středu 4. února proběhla veřejná beseda o zeleni v Kolíně za účasti cca osmi desítek občanů

Historicky první veřejné setkání s občany uspořádala kolínská radnice ve středu 4. února. Šlo především o skutečnosti v Okružní ulici, kde se kolínským obyvatelům nelíbí kácení stromů. Ve stejných místech má vzniknout i problematická cyklostezka. Zároveň se na setkání projevily na místní scéně nebývalé efekty v komunikaci.

Ve středu 4. února proběhla veřejná beseda o zeleni v Kolíně za účasti cca osmi desítek občanů
Beseda přitáhla nebývalé množství lidí. Zastupitelé naopak takovou kulisu postrádají. Je to tím, že přítomní občané při jednání zastupitelstva nevědí, o čem se vlastně mluví?Foto: Michal Bílek
 
Publikováno: 5.2.2015 v 15:00
Rubrika: Zpravodajství

Moderování schůzky v Městském společenském domě se ujal starosta Vít Rakušan a přivedl s sebou suitu svých dvou zástupců, úředníky a další řečníky. Zdá se, že účastí byl zaskočen jak Rakušan, tak i příchozí. Přišlo asi osmdesát zájemců, zatímco podle Víta Rakušana na zastupitelstvo chodí stabilně 5 až 7 diváků.

Ukázalo se, že vedení radnice nezbývá než volit v problémech kolem Okružní "technokratický" přístup, zatímco veřejnost dá spíše na "emocionální" cítění. Že tyto dva světy se těžko shodnou, je nabíledni, nicméně se alespoň ukázala snaha o vzájemné pochopení. Pozitivní je také, že alespoň někteří lidé přestali být lhostejní k veřejným statkům a nerezignovali.

Celý článek i s fotografiemi z besedy (zde) vyjde v úterý 10. února v tištěném vydání týdeníku Kolínský Pres. 

Autor článku: Jiří Červín
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Dětský jarmark ZŠ Bezručova pod záštitou České spořitelny
Řádková inzerce
Oznámení (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
   
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM