Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je čtvrtek, 21. září 2017

Ve Švýcarsku začíná atletické mistrovství Evropy. Šafránková a Andrejsková budou při tom

Od úterý 12. do neděle 17. srpna proběhne v Curychu na legendárním Letzigrundu vrchol letošní atletické sezóny – mistrovství Evropy.

Ve Švýcarsku začíná atletické mistrovství Evropy. Šafránková a Andrejsková budou při tom
 
Publikováno: 12.8.2014 v 10:00, Aktualizováno: 11.8.2014 v 10:00
Rubrika: Sport

Ačkoli česká reprezentace odcestovala výrazně oslabena neúčastí loňské mistryně světa Zuzany Hejnové a letošního halového světového šampióna Pavla Masláka, i tak bude mít řadu medailových želízek v ohni. Patří mezi ně oštěpařka Barbora Špotáková, oštěpař Vítězslav Veselý, překážkářka Denisa Rosolová, vícebojařka Eliška Klučinová, chodkyně Anežka Drahotová, tyčkaři Jiřina Ptáčníková a Jan Kudlička či běžec Jakub Holuša.

Pro kolínské diváky bude letošní šampionát o to zajímavější, že 7. září při mistrovství ČR družstev mužů a žen budou moci sledovat drtivou většinu českých a slovenských reprezentantů na vlastní oči.

Navíc poprvé v dlouhé historii kolínské atletiky bude mít klub z města na Labi na evropském vrcholu dokonce dvojnásobné vlastní zastoupení! V kladivářském sektoru se představí Kateřina Šafránková, pro kterou je to již třetí evropský šampionát v řadě, ale zatím ani v Barceloně, ani v Helsinkách se jí nepodařilo postoupit z kvalifikace do dvanáctičlenného finále. Tentokrát se o to bude pokoušet ve středu 13. srpna buď v 13.15 hodin, bude-li zařazena do kvalifikační skupiny A, nebo ve 14.35 hodin, bude-li házet v „béčku“.

Na poslední chvíli se do nominace dostala také senzační mistryně ČR v hodu oštěpem Petra Andrejsková, která překonala velkým „osobákem“ 57,48 m o osm centimetrů nominační limit. Obrovským úspěchem je pro ni samotná nominace, na postup do finále by zřejmě musela své maximum ještě posunout. Snažit se o to bude už v úterý 12. srpna buď v 10.15, nebo v 12.16 hodin. Držme tedy oběma Kolíňačkám palce!

Kladivářka Kateřina Šafránková se bude potřetí pokoušet postoupit z kvalifikace. Oštěpařka Petra Andrejsková bude závodit po boku Barbory Špotákové.
Foto: Archiv KP
Autor článku: j. tuček
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Třetí pruh na pražské výpadovce?Kmocháci vystoupí v SenátuŘepánků bude přes 2 tisíceZahrádka za knihovnou se promění
Kalendář akcí: Září
Po
 
4
18
25
Út
 
5
19
26
St
 
20
Čt
 
14
28
1
8
Ne
24
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Vzpomínáme (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (2 inzerátů)
Pronájmy (2 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM