Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je pondělí, 23. října 2017

Ve Veltrubské ulici v Kolíně opravují silnici jako v pětačtyřicátém roce, místní se diví

Už řadu let komplikuje obyvatelům části ulice Veltrubské na kolínském Zálabí stav frekventované výpadovky na Velký Osek. Před třemi lety se začala propadat silnice mezi dvěma poklopy kanálů uprostřed křížení ulic Veltrubská a Pejřimská. Po urgenci u správce vozovky, Správy a údržby silnic Středočeského kraje, objevil Vodos pod vozovkou kavernu o rozměrech cca 2x2 metry, vzniklou odplavením písku do kanalizace. Díra byla zasypána a zaasfaltována, ale brzy se o pár metrů dál objevila propadlina další. Ta se po roce povážlivě zvětšila, a tak po několika stížnostech u silnice bydlících občanů Vodos odstranil propadlý asfalt, na původní žulové kostky nalil cca deseticentimetrovou vrstvičku betonu a vše zaasfaltoval.

Ve Veltrubské ulici v Kolíně opravují silnici jako v pětačtyřicátém roce, místní se diví
 
Publikováno: 17.6.2014 v 1:00, Aktualizováno: 13.6.2014 v 14:00
Rubrika: Zpravodajství

Situace se prudce zhoršila ve chvíli, kdy byla na Ovčárecké ulici instalována průjezdná váha, která automaticky váží projíždějící vozidla. Všechny přetížené kamióny začaly jezdit od té doby přes Veltrubskou a kromě toho, že zdaleka nedodržují předepsanou rychlost (nepomohla ani značka omezující rychlost na 30 km/hod., umístěná kvůli frekventovanému přechodu, využívanému dětmi docházejícími z lokality od Borků do dvou nedalekých základních škol), začaly rázy od kol mnohatunových náklaďáků rozbíjet obě před lety opravená místa na křižovatce Pejřimské a Veltrubské.

Na začátku června situace akcelerovala - jedna ze tří prohlubní, přímo mezi poklopy kanálových šachet, se začala prudce propadat a v silnici se objevil otvor do podzemí o průměru 15 centimetrů. Život v okolních domech se pro jejich obyvatelé stal nesnesitelným - otřesy po průjezdu každého nákladního auta, vzniklé "úderem" kola o zvětšující se otvor, způsobily kromě hluku i praskání omítky a zdí.

Postižení se pokoušeli kontaktovat příslušné instituce, mezi nimi i odbor dopravy kolínské radnice. Minulé pondělí (9. června) ráno zřejmě v reakci na stížnosti na místo přijela tři auta z Vodosu a kolem bydlícím se naskytl pozoruhodný pohled: "Z jedné korby slezl dělník, nakoukl do otvoru do podzemí, vrátil se na korbu a propadlinu zasypal 3 (slovy třemi) lopatami lomového odvalu. A odjeli. Po pár minutách provozu a průjezdu několika kamiónů se stav vozovky vrátil na původní úroveň a rázy při zapadání pneumatik jsou opět nesnesitelné. Po dalších stížnostech přijel o den později znovu náklaďák Vodosu a ten dotyčný ´odborník´ s lopatou do díry dosypal tentýž prach (tentokrát 2 vrchovaté lopaty), aby díru znovu zarovnal. Po projetí prvního následujícího auta se část vyhrnula ven a vše je zase ve starých kolejích," řekl nám jeden z přihlížejících a podal i zajímavé pamětnické srovnání: "Pamatuji se, protože strejda byl cestář a někdy, když měl službu, jsme s dědou za ním chodili nasekat si v příkopu trávu pro králíky, že takhle se opravovaly díry v silnici tak někdy v pětačtyřicátém, Ale abych neuškodil na pověsti Vodosu - ten odborník po dosypání těch dvou lopat slezl z auta a ten prach do díry zadupal osobně svými pracovními botami velikosti cca číslo 44. Pokud jsem správně počítal, dupl třikrát pravou nohou (podpatkem), takže část toho dosypaného vytlačil z díry už on sám. Ale už v tom pětačtyřicátém měli cestáři na upěchování dřevěné tlouky."

A jaká byla oficiální redakce Vodosu? "O novém propadu víme jeden týden, zjištěn byl zaměstnanci naší společnosti," sdělil nám ve čtvrtek 12. června jednatel firmy Vodos Kolín Jaroslav Fišera. "Nejedná se o špatně odvedenou práci, ale o nový problém na staré, rozpadlé kanalizační šachtě. Propad jsme dosypali a provizorně doplnili betonem. Naše společnost nebyla kontaktována žádným způsobem stěžovatelem, pouze minulý týden provozovatelem komunikace Správy a údržby silnic panem Dostálem a Humlem. Odstranění propadu bude provedeno po dohodě ve 25. týdnu (tj. v těchto dnech - pozn. red.), protože momentálně probíhá úprava ulice Pejřimská a nelze současně provést větší uzávěru této křižovatky. Díra-kaverna z doby před třemi lety nebyla jen zasypána a zaasfaltována vrstvičkami betonu a asfaltu, ale byl proveden výkop, při kterém došlo vyzděním betonových bloků k opravě zborceného boku kanalizační šachty, zhutnění a podbetonování výkopu a položen nový asfaltový povrch. V této části Kolína se nachází stará kanalizace s narušeným betonem, a to u potrubí i u kanalizačních šachet. Každou opravu máme zadokumentovánu a je tedy prokazatelné, jaké práce byly provedeny. Definitivní nápravou stavu kanalizace v této lokalitě je podle našeho názoru její rekonstrukce," vysvětlil Jaroslav Fišera.
 

Autor článku: Redakce KP
loading...
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Stolní tenisté Kolína se stále vezou na vítězné vlněDrozdův lesní běh v kolínských Borkách vyhrál slávista Michal Šmahel
Kalendář akcí: Říjen
Po
 
2
9
30
Út
 
3
St
 
4
 
Čt
 
5
 
 
6
27
 
So
 
 
Ne
1
22
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Vzpomínáme (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (3 inzerátů)
Pronájmy (2 inzerátů)
Prodej (2 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM