Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je neděle, 17. února 2019

Ve Vrchlabí Kozlové prohráli v prodloužení, v zápase na ledě Bíliny soupeře jedenácti brankami zesměšnili

Publikováno: 23.1.2019 v 14:00, Aktualizováno: 22.1.2019 v 14:00

32. kolo
VRCHLABÍ – KOLÍN 5:4 pp
(0:1, 4:2, 0:1 – 1:0)

Skalp dalšího favorita měli na hokejkách kolínští hokejisté. Ve Vrchlabí třikrát vedli, nakonec ukořistili bod za remízu po základní hrací době, a ještě sahali po bodu navíc v prodloužení. V nastaveném čase ale prohráli.
V první třetině měli Kozlové mírně navrch. Odměnou jim byla vedoucí branka. Bezděk dorážel střelu Němce po závaru před vrchlabskou bránou.
Jestli to v první třetině vypadalo, že bude gólů bude padat málo, jak tomu tradičně mezi těmito soupeři bývá, opak byl pravdou. Druhá třetina nabídla branek hned šest. Nejprve vyrovnání domácích po ztrátě kotouče v útočné třetině. Osm vteřin na to ale Kozlové vzali zpět vedení. Po buly šel puk na obránce Bartáka a do brány ho pak protlačil Martínek. V přesilovce však domácí podruhé srovnali.
Jenže Kozlové šli do vedení potřetí. V přesilovce Pýcha trefil břevno a Malý dopravil puk do odkryté brány. Byla to přetahovaná. Domácí ale potřetí taky vyrovnali. A nakonec šli 9 sekund před koncem druhého dějství i do vedení.
Obrat ale nedokonali. I když na kozli pálili v poslední části jeden puk za druhým. Ani jeden už neprotlačili za brankovou čáru, a naopak kozlové vyrovnali. Netušil zachytil puk ve středním pásmu a sám v akci nekompromisně zakončil.
V prodloužení měl pak na holi gól Šafránek. Před ním byla jen prázdná brána, jenže domácí gólman se vytasil se zázračným zákrokem a nechal svůj tým ještě bojovat o bod navíc. A domácí ho nakonec získali. Vyhráli 5:4 po prodloužení.
Černou kaňkou na středečním utkání zůstává zranění dvou Kozlů. Semirád má zlomenou ruku, Zumr zůstal hospitalizován ve Vrchlabí poté, co zůstal nehybně ležet na ledě a absolvoval RTG páteře.

Branky: 26. Pilař (Matějček, Vašíček), 27. Matějček (Havránek, Pilař), 32. Chalupa (Urban), 40. Bláha (Jirků), 62. Berger (Hlinka) – 16. Bezděk (Martínek R., Němec), 26. Martínek R. (Barták, Kozák), 30. Malý (Pýcha), 52. Netušil. Rozhodčí: Škrobák – Krátký, Kučera.
Vyloučení: 7:6, navíc Vašíček (VRC) a Němec (KOL) 10 min OT za BIT. Využití: 1:1. Oslabení: 0:0. Třetiny: 0:1, 4:2, 0:1 – 1:0. Diváci: 1364.

Sestava Kolína: Sejpal – Březina, Pýcha, Hanzl, Bezděk, Jelínek, Barták – Zumr, Šafránek, Malý – Jankovský, Semirád, Němec – Pochobradský, Martínek, Kozák – Netušil, Pilný, Kadlec.

33. kolo
BÍLINA – KOLÍN 3:11
(1:1, 1:6, 1:4)

Kozlové duel s papírově slabším soupeřem zvládli. Bílinu porazili nakonec v debaklovém skóre 11:3.
Po první třetině to tak veselo ale nevypadalo. Kolín šel rychle do vedení. Ve třetí minutě přesilovku pět na tři proměnil Šafránek, když puk umístil z úhlu přesně do růžku brány. Jenže jakmile se domácí dostali do pěti, začali kousat a v útočném pásmu Kolína byli nepříjemní. Sejpal musel likvidovat mnoho střel zpoza hráčů. Až nakonec ve dvanácté minutě Kozlové špatně sehráli vyvezení kotouče z pásma a domácí střelou k tyčce vyrovnali.
Vítr v kolínské kabině nastartoval herní změnu a ta se projevila víc než rychle. Kozlové druhou část vyhráli 6:1. Do střelecké pohody se dostali v další přesilovce. Jankovský poslal na Šafránka před bránu a ten místo střely ještě našel Netušila, který mohl pohodlně zakončovat do prázdné brány. Pak Bezděk vypálil od modré a puk se od Martínka odrazil ke Kozákovi, který zvyšoval už na 3:1. Dále Jankovského puk pak tečoval do brány Malý.
Další parádičku předvedl Kozák. Od modré jel sám, poradil si se dvěma obránci a když už to vypadalo, že situaci přehrál, protože gólman se s ním vytáhl od tyče k tyči, dal si puk na dlouhou hokejku a zavěsil pod víko. Šestý gól v pořadí si připsal Šafránek, který prošel přes beka a skóroval na zadní tyč. A ještě na konci dějství Kozlové využili přesilovku, když Březina připravil gólovou pozici pro Jankovského.
Domácí snižovali v přesilové hře, když Kozly dobře rozebrali a zakončovali do prázdné brány. A pak ještě jednou na úplném konci utkání, to už ale Kolín vedl 11:3 a bylo víc než jasno. V poslední třetině si totiž Kolín ještě zastřílel. Dokonce vsítili i dva góly v jednom a totéž oslabení a soupeře až zesměšnil.

Branky: 12. Komínek (Šimeček), 31. Šimeček (Procházka, Urban), 59. Komínek (Urban) – 3. Šafránek (Pýcha, Hanzl), 27. Netušil (Šafránek, Jankovský), 27. Kozák (Martínek, Bezděk), 29. Malý (Jankovský), 31. Kozák (Němec, Bezděk), 36. Šafránek (Pýcha), 39. Jankovský (Šafránek, Březina), 52. Němec (Malý), 53. Netušil (Pýcha), 54. Pilný (Sladký), 55. Malý (Šafránek, Pýcha).
Rozhodčí: Vyštejn - Kurtin, Toman. Vyloučení: 8:7. Využití: 1:3. Oslabení: 0:2. Třetiny: 1:1, 1:6, 1:4. Diváci: 136.

Sestava Kolína: Sejpal – Březina, Pýcha, Hanzl, Bezděk, Jelínek, Barták – Jankovský, Šafránek, Malý – Kozák, Martínek, Němec – Netušil, Pilný, Kadlec – Sladký.