Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je neděle, 18. srpna 2019

Ve zdánlivě jednoznačném zápase Kozlové na domácím ledě čtyřmi brankami Šafránka porazili nebezpečný tým Mostu

Ve zdánlivě jednoznačném zápase Kozlové na domácím ledě čtyřmi brankami Šafránka porazili nebezpečný tým Mostu
Foto: Archiv KP
 
Publikováno: 31.1.2019 v 15:00, Aktualizováno: 30.1.2019 v 15:00
Rubrika: Sport

Kozlové pokračují ve sbírání bodů. Před domácím publikem porazili třetí Most ze skupiny Sever. Střelecky řádil Šafránek a nechyběla ani dramatická zápletka.
David Šafránek v první minutě otevřel skóre utkání.

V páté minutě střílel po Pýchově křižné přihrávce z první branku už druhou a číhal už na čistý hattrick. Ten se nakonec nekonal. Přesto si Kolín nesl do kabin vedení 3:0. Jankovský totiž z mezikruží nemohl pohrdnout kapitánovou přihrávkou.

S vedením přišlo uspokojení Kolína . A ne jednou. Poprvé právě za stavu 3:0. Tým hostí však potrestal menší aktivitu domácích jen jednou brankou. Pak nastalo ale podruhé, když Němec na začátku poslední dvacetiminutovky navyšoval na 4:1. A to bylo potrestáno víc.

Během 48 vteřin Most vsítil dva góly. Nejprve prošel po buly tečovaný puk od modré. Pak se mostecký útočník Kýhos dostal za všechny kolínské hráče a akci jeden na gólmana vyhrál. Z ničeho nic to tedy bylo 4:3. A Most cítil šanci.

Jak se začalo, tak se skončilo. Šafránek totiž nejenže dokončil hattrick, ale dokonce stihl dát ještě branku čtvrtou. Nejprve se ze střídačky zapojil do hry a po Kadlecově nabídce rozvlnil síť. Pak v přesilovce vymyslel gólovku Jankovský, ale neprošla přes gólmana, tak Šafránek puk dorazil a změnil výsledek na konečných 6:3.

Branky: 1. Šafránek (Malý, Pýcha), 5. Šafránek (Pýcha), 16. Jankovský (Malý, Pýcha), 44. Němec (Hanzl, Martínek R.), 56. Šafránek (Kadlec A.), 59. Šafránek (Jankovský) – 27. Kýhos (Kuncl, Mical), 48. Mical (Kýhos), 49. Kýhos (Nedrda, Mical).
Rozhodčí: Horáček – Tasch, Šimánek. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:1. Oslabení: 0:0. Diváci: 721. Třetiny: 3:0, 0:1, 3:2).

Sestava Kolína: Sejpal – Březina, Pýcha, Bezděk, Hanzl, Havelka, Barták – Jankovský, Šafránek, Malý – Kozák, Martínek, Němec – Netušil, Pochobradský, Kadlec – Jelínek.

Utkání Kolína s Kobrou Prahou bylo kontumováno

Poslední utkání roku 2018, které Kozlové doma sehráli proti pražské Kobře, bylo kontumováno. Místo původního výsledku 6:3 se tedy do tabulky započítává výsledek 5:0.
Zápas byl kontumován kvůli neoprávněnému startu hráče Kobry Praha Marka Ryzáka, který si měl v tu dobu odpykávat jeden zápas stop za získání 40 bodů do tabulky evidence trestů.
V tabulce se bodově nic nemění, jen se započítá jiné skóre. Zároveň všichni střelci přijdou o své branky a asistenti o nahrávky.

TABULKA

1. Vrchlabí 31 20 3 1 7 109:73 67 
     
2. Jablonec 31 20 1 2 8 147:107 64 
     
3. Kolín  31 16 2 3 10 120:86 55 
     
4. Nymburk  31 15 1 2 13 108:102 49 
     
5. Trutnov  31 11 4 4 12 96:106 45 
     
6. Dvůr Králové 30 9 2 4 15 108:110 35 
     
7. Letňany  31 6 1 0 24 74:135 20

Reakce Kozlů na několik událostí, které se udály v předešlé době

Bohužel jsme nuceni reagovat na základě dohadů a nepravdivých diskuzí, které vyvolaly předešlé události na ZS spojené s SC Kolín.

1. Nařčení z ovlivnění utkání

Prvním bodem je rozsáhlá diskuze, která se vedla po prohraném utkání A týmu s týmem Řisut o údajném úmyslném ovlivnění výsledku kolínskými hráči. Toto je bolest, se kterou se potýká nejeden sportovní klub.

Jakmile prohraje tým z vyšší části tabulky s týmem z opačné strany, ihned je napadán veřejností z ovlivňování výsledků. Nad vyrovnaností soutěže se už nikdo moc nezamýšlí. Vrcholem všeho byl výlev jistého primitiva na sociální síti, kde za prohru přeje hráčům Kolína smrt jejich dětí. Škoda, že tento pračlověk nepřijde vyjádřit svůj názor osobně.

Na druhou stranu chápu rozhořčení fanoušků, když po perfektním výkonu a výhře na ledě prvního Jablonce přijde tato porážka, a ne zrovna oslnivý výkon, ale věřte, že nikdo z hráčů ani funkcionářů úmyslně žádný zápas neovlivňuje.

2. Žabonosy

Téma ohledně úmyslného poškozování týmu HC Žabonosy jen stručně. Nebudu komentovat výplod jistého anonyma na facebookových stránkách SC Kolín, který naopak chápu jako úmysl poškodit SC Kolín.

Odkud tento článek pochází a komu škodí, ať si každý sám přebere. SC Kolín je samostatný klub stejně jako HC Žabonosy a tyto kluby na sebe žádné vazby nemají. Je pravda, že před sezonou proběhla jednání mezi oběma kluby, nebyla vedena ve smyslu nátlaku Kolína o pouhém přenechání licence ze strany Žabonos Kolínu, a pokud to tak někdo chápe, tak se mýlí.

Tato jednání bohužel nevedla ke společné dohodě a bylo jasně řečeno, že každý klub si půjde svojí cestou. SC Kolín naopak vyhověl požadavkům HC Žabonosy a uvolnil hráče, o které bylo požádáno.

Vzhledem k jasně nastaveným pravidlům ČSLH o startech mezi A a B týmem Kolína, bylo možné (dle mého klíčového hráče pro Žabonosy) brankáře Ondru Martínka uvolnit pouze do prosince, protože jinak by už nemohl nastoupit za SC Kolín B v baráži o postup do KLM. Toto si řada lidí vysvětluje jako krok proti Žabonosům.

Další situace nastala po 15. 1. 2019, kdy byl SC Kolín požádán klubem SK Sršni Kutná Hora o střídavý start méně vytížených hráčů A týmu do Kutné Hory. Vzhledem k tomu, že mezi oběma kluby probíhá spolupráce na úrovni mládeže a k tomuto datu mají tito hráči počet startů za A tým, který neumožňuje start za B tým, bylo rozhodnutí ponecháno na trenérovi A týmu a chuti hráčů do KH hostovat.

Ti projevili zájem hrát za KH, proto byl všem střídavý start umožněn. SC Kolín nemá důvod Žabonosům ani škodit, ani pomáhat. Respektujeme ho jako samostatný klub a bylo by dobré, aby i ostatní vnímali stejným způsobem SC Kolín jako klub, který má právo rozhodovat o svých hráčích.

3. B tým

Již několikrát bylo vysvětlováno, že cílem vzniku B týmu je umožnit mladým hráčům překonat přechod z mládežnického hokeje do kategorie mužů. Dle systému HoSys za B tým nastoupilo letos 11 hráčů 16-19 let kategorie JUN a dalších 12 hráčů do 23 let.

Vzhledem k omezením startů mezi týmy A, B a JUN nastavených ČSLH, je velmi složité s tímto pracovat a je téměř nemožné v dané chvíli provozovat B tým bez pomoci starších hráčů, kterým tímto děkuji.

Nesouhlasíme s tím, že nyní už někteří mladí hráči, kteří nasbírali limitní počet startů za A tým, a to někdy pouze´2-3 střídání, nemohou nastoupit za B tým, ale střídavé starty do jiných klubů mít mohou.

Budeme jednat se svazem o změně těchto pravidel a věříme, že v budoucnu bude B tým složen převážně z mladých hráčů a bude tvořit rezervu pro A Tým Kolína.

4. vyloučení hráče z klubu

Poslední věc je neměnný postoj klubu k výrazným porušením pravidel a jednání některých jedinců, která výrazně vybočují ze směru, kterým se klub ubírá. SC Kolín nebude tato jednání tolerovat a pokud bude muset, použije i krajní řešení, jakým je vyloučení člena z klubu.

Přesto věřím, že tato událost byla ojedinělá a vedení klubu již takto nebude muset postupovat.
Bohužel názor, se kterým bych i souhlasil, a to vyloučit pouze rodiče, kteří incident, vyvolali, a syna ponechat, nejsme schopni uvést do praxe.

Za SR SC Kolín Luboš From

Týden hokeje přilákal mezi Kozly více než 80 dětí!

Již tradiční hokejovou akci pro nejmenší uspořádali ve spolupráci s Českým hokejem kolínští trenéři a funkcionáři. V úterý 22. ledna 2019 se na kolínský zimní stadion přišlo podívat více než 80 malých dětí. Z toho 39 úplně nových hokejistů.

Ti nejenže se vydováděli na ledě pod dohledem 13 zkušených trenérů a pomocníků z dorostu, ale také si odnesli něco na památku. Každý dostal dres národního týmu s novým logem. Na výběr byl červený a bílý. Mimo to si dětičky odnesly také samolepky, placky s logem Český hokej a krekry od sponzora.

Na ledě pak pro ně byly připraveny pestré aktivity. Jednak proběhla ukázka minihokeje, ale především pro děti byla připravena různá stanoviště. ,,Děti si vyzkoušely základy bruslení, střelbu na branku a různé hry. Bruslily s hrazdičkami, užily si i fotbalové stanoviště a připravili jsme pro ně i aktivity s pomůckami, které jsme pořídili z grantu TPCA.

Byly to takové tunely a la opičí dráha. Děti je projížděli, podjížděli. Bylo vidět, že je to hodně baví,“ řekl hlavní trenér náboru Kolína Josef Hasil.

Všechny děti si trénink užily a už se těší na další shledání nejmenších kolínských hokejistů na školičkách bruslení, které na kolínském zimním stadionu probíhají pravidelně vždy v úterý, ve čtvrtek a v neděli. Termíny náboru najdete vždy aktuálně na webu www.sckolin.cz v sekci Rozpis ledu ZS. Tréninky náboru jsou označeny písmenem N.

Autor článku: Redakce KP
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM