Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je čtvrtek, 22. srpna 2019

Velikonoce nabídnou mši, koncert, trh i jízdy na drážce

Velikonoce jsou nejdůležitějším obdobím křesťanského církevního roku a je nepochybné, že to v kolínských modlitebnách, chrámech a kostelech bude znát.

Velikonoce nabídnou mši, koncert, trh i jízdy na drážce
Foto: Redakce KP
 
Publikováno: 18.4.2019 v 7:00, Aktualizováno: 17.4.2019 v 20:00
Rubrika: Zpravodajství

Jistě není od věci připomenout, že Velikonoční vigilie, liturgie připomínající a zpřítomňující Kristovo zmrtvýchvstání, se uskuteční v chrámu sv. Bartoloměje 
na Bílou sobotu, 20. dubna od 20.30 hodin. Jako zajímavost můžeme připomenout, že Svědkové Jehovovi pořádají Památnou slavnost v sále Království na Obecním Dvoře v pátek 19. dubna od 20.45 hodin.
Z "materiálnějších" akcí, spojených s Velikonocemi, připomínáme v první řadě Velikonoční trh, který zaplní celou plochu Karlova náměstí ve čtvrtek 18. dubna. Tradičně hojně navštěvovaný bývá Velikonoční koncert města Kolína, který se v chrámu sv. Bartoloměje uskuteční v neděli 21. dubna od 17 hodin. Kolínský pěvecký sbor Cantores Cantant pozval řadu hudebních hostů, podrobnosti si můžete přečíst ve zpravodajství.
Velikonoční jízdy na řepařské drážce
Ti, kdo mají rádi čerstvý vzduch, přírodu a současně vláčky, jistě nepřehlédnou velikonoční jízdy na Kolínské řepařské drážce o víkendu 20. a 21. dubna. Všechny vlaky na trati spojující Sendražice a Býchory potáhne parní lokomotiva, při nepříznivém počasí budou zapřaženy uzavřené vagóny. Ze stanice Sendražice vyjede po úzkokolejné železnici každý den šest vlaků, odjezdy jsou plánovány v 9.45, 11, 12.15, 13.30, 14.45 a v 16 hodin. Specialitou víkendu bude prodej perníčků s velikonoční tématikou a malování na obličej.

Autor článku: Redakce KP
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Oznámení (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM