Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je čtvrtek, 22. srpna 2019

Velikonoční koulení vajec v kouřimském skanzenu

Bohatý celodenní program spojený se zdobením kraslic a pletením pomlázek zažijí návštěvníci Muzea lidových staveb v Kouřimi o víkendu 20. a 21. dubna, tedy na Bílou sobotu a Boží hod velikonoční.

Velikonoční koulení vajec v kouřimském skanzenu
Foto: Redakce KP
 
Publikováno: 20.4.2019 v 7:00, Aktualizováno: 19.4.2019 v 18:00
Rubrika: Zpravodajství

Na Bílou sobotu bude hlavním tématem svébytná koleda ´Chození s Jidášem´. Návštěvníci ji uvidí třikrát během dne, konkrétně v 11, 13 a 15 hodin. K velikonočním tradicím patří i pašijová hra, kterou uvede soubor Mrsťa Prsťa z Kouřimi ve 13.30 a 1.30 hodin. Chybět nebude beseda o postním jídelníčku, předení kouzelné pašijové nitě, tlučení másla, pečení jidášů a kovář pomůže dětem vykovat si vlastní hřebík. Spoluúčinkovat budou děti ze ZUŠ Kouřim a členové Svobodné obce baráčníků Kolín.
Na Boží hod velikonoční uvidí lidé v 11, 13 a 15 hodin písně a tance z Krkonoš v podání národopisného souboru Krkonošský Horal. Děti se mohou ve 12 a 14 hodin těšit na pohádku ´Dlouhý, široký a bystrozraký´ v provedení loutkového Divadla Navětvi i na velikonoční kratochvíli - koulení vajec. V plánu je i cvrnkání kuliček s Českým kuličkovým svazem, malý tradiční jarmark, ochutnávka a prodej likérů z Kouřimi.

Autor článku: Redakce KP
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Oznámení (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM