Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je pondělí, 29. května 2017 a svátek má Vilém.

Věnovanka znovu slaví úspěch. Zlaté pásmo pro mladou energickou dechovku z našeho regionu

Cílevědomá dechová hudba Věnovanka se poslední víkend v září podruhé vydala na Mezinárodní festival dechové hudby Vejvodova Zbraslav do Prahy. V minulém roce získala stříbrné pásmo a cenu za nejlepší provedení povinné skladby. Ani letos se muzikanti z Čáslavska a Kolínska nemuseli za svůj výkon stydět.

Věnovanka znovu slaví úspěch. Zlaté pásmo pro mladou energickou dechovku z našeho regionu
 
Publikováno: 30.10.2014 v 16:00, Aktualizováno: 29.10.2014 v 18:00
Rubrika: Zpravodajství

Setkání dechovkářů na Zbraslavi má hlavně význam vzpomínkový, těží z odkazu významného muzikanta Jaromíra Vejvody. Mimo jiné se zde ale i soutěží. Letos se klání zúčastnilo osm kapel. Dechovky se střídaly na jevišti Černého divadla Jiřího Srnce ve Zbraslavi.


Před soutěží se stupňoval stav nervozity členů Věnovanky, a to i přes všechno pilné zkoušení a trénování. Při produkci na jevišti je sledovala nejen porota, ale také diváci. Věnovanka ze sebe vydala všechno, snažila se prodat svou zapálenost pro hudbu a hlavně ukázala, jak ji hraní baví. Po soutěži se skupina muzikantů vydala na Zbraslavské náměstí do festivalového stanu. Zde opět rozparádila publikum známými polkami a valčíky, a dokonce zahráli a sborově zazpívali Kmochovu Českou muziku. Odměnou byl velký ohlas publika. Po vystoupení za členy chodili lidé z různých koutů republiky a chválili energičnost, se kterou Věnovanka vystupuje.


Ve čtyři hodiny odpoledne se pak všechny kapely sešly ke společnému průvodu s mažoretkami. Před orchestry následně předstoupil s taktovkou Josef Vejvoda, syn Jaromíra Vejvody, aby dirigoval monstrkoncert hudebníků hrajících evergreeny Zbraslavská, Kdyby ty muziky nebyly a Škoda lásky.


V pět hodin pak přišlo samotné vyhlášení laureátů festivalu. Věnovanka slavila obrovský úspěch - umístila se s 92,6 bodu ve zlatém pásmu. Navíc tubista kapely Jakub Chmelař získal ocenění poroty za nejlepší sólový výkon ve skladbě Montiho Czardas. Odborníci z řad předních muzikantů republiky chválili především stylovost a dobré frázování. Další chvála patřila hlavně klarinetistům - hráli spolehlivě. Všichni muzikanti se snažili držet dynamiku, což porota také řádně zhodnotila. Není divu, že muzikanti na večerní festivalové zábavě i po příjezdu na hotel oslavovali úspěch, zpívalo se a hlavně radovalo.


Vejvodova Zbraslav končila v neděli. Věnovanka hrála jako poslední a celý festival ukončila. Opět roztancovala a rozezpívala diváky, kteří si tentokrát vytleskali i přídavek.
Mladí muzikanti si letos opět dokázali, že jejich celoroční práce měla smysl. Ocenila je odborná porota a hlavně přinesli radost všem, kdo milují dechovku. A pokud byste si chtěli v blízké době tuhle úžasnou partu poslechnout, máte možnost. Věnovanka vás zve 25. listopadu do divadla v Kutné Hoře na pořad Miroslava Jiřišty a hlavně 6. prosince na samostatný vánoční koncert kapely. Určitě se přijďte podívat a nasát atmosféru, kterou umí vytvořit jedině Věnovanka. Velice rádi vás uvidíme!

Autor článku: Michal Čejka
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Špičkové mládežnické výkony na Youth Athletics v KolíněNesvadba vítězem závodu Českého poháru v Peci pod Sněžkou
Kalendář akcí: Květen
Po
1
8
15
Út
2
9
St
3
10
Čt
4
11
 
5
12
 
So
6
 
Ne
7
21
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (2 inzerátů)
Prodej (13 inzerátů)
Koupě (2 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM