Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je sobota, 21. října 2017

Věnovanka znovu slaví úspěch. Zlaté pásmo pro mladou energickou dechovku z našeho regionu

Cílevědomá dechová hudba Věnovanka se poslední víkend v září podruhé vydala na Mezinárodní festival dechové hudby Vejvodova Zbraslav do Prahy. V minulém roce získala stříbrné pásmo a cenu za nejlepší provedení povinné skladby. Ani letos se muzikanti z Čáslavska a Kolínska nemuseli za svůj výkon stydět.

Věnovanka znovu slaví úspěch. Zlaté pásmo pro mladou energickou dechovku z našeho regionu
 
Publikováno: 30.10.2014 v 16:00, Aktualizováno: 29.10.2014 v 18:00
Rubrika: Zpravodajství

Setkání dechovkářů na Zbraslavi má hlavně význam vzpomínkový, těží z odkazu významného muzikanta Jaromíra Vejvody. Mimo jiné se zde ale i soutěží. Letos se klání zúčastnilo osm kapel. Dechovky se střídaly na jevišti Černého divadla Jiřího Srnce ve Zbraslavi.


Před soutěží se stupňoval stav nervozity členů Věnovanky, a to i přes všechno pilné zkoušení a trénování. Při produkci na jevišti je sledovala nejen porota, ale také diváci. Věnovanka ze sebe vydala všechno, snažila se prodat svou zapálenost pro hudbu a hlavně ukázala, jak ji hraní baví. Po soutěži se skupina muzikantů vydala na Zbraslavské náměstí do festivalového stanu. Zde opět rozparádila publikum známými polkami a valčíky, a dokonce zahráli a sborově zazpívali Kmochovu Českou muziku. Odměnou byl velký ohlas publika. Po vystoupení za členy chodili lidé z různých koutů republiky a chválili energičnost, se kterou Věnovanka vystupuje.


Ve čtyři hodiny odpoledne se pak všechny kapely sešly ke společnému průvodu s mažoretkami. Před orchestry následně předstoupil s taktovkou Josef Vejvoda, syn Jaromíra Vejvody, aby dirigoval monstrkoncert hudebníků hrajících evergreeny Zbraslavská, Kdyby ty muziky nebyly a Škoda lásky.


V pět hodin pak přišlo samotné vyhlášení laureátů festivalu. Věnovanka slavila obrovský úspěch - umístila se s 92,6 bodu ve zlatém pásmu. Navíc tubista kapely Jakub Chmelař získal ocenění poroty za nejlepší sólový výkon ve skladbě Montiho Czardas. Odborníci z řad předních muzikantů republiky chválili především stylovost a dobré frázování. Další chvála patřila hlavně klarinetistům - hráli spolehlivě. Všichni muzikanti se snažili držet dynamiku, což porota také řádně zhodnotila. Není divu, že muzikanti na večerní festivalové zábavě i po příjezdu na hotel oslavovali úspěch, zpívalo se a hlavně radovalo.


Vejvodova Zbraslav končila v neděli. Věnovanka hrála jako poslední a celý festival ukončila. Opět roztancovala a rozezpívala diváky, kteří si tentokrát vytleskali i přídavek.
Mladí muzikanti si letos opět dokázali, že jejich celoroční práce měla smysl. Ocenila je odborná porota a hlavně přinesli radost všem, kdo milují dechovku. A pokud byste si chtěli v blízké době tuhle úžasnou partu poslechnout, máte možnost. Věnovanka vás zve 25. listopadu do divadla v Kutné Hoře na pořad Miroslava Jiřišty a hlavně 6. prosince na samostatný vánoční koncert kapely. Určitě se přijďte podívat a nasát atmosféru, kterou umí vytvořit jedině Věnovanka. Velice rádi vás uvidíme!

Autor článku: Michal Čejka
loading...
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Drozdův lesní běh v kolínských Borkách vyhrál slávista Michal ŠmahelVelim a Český Brod B se v I. A třídě posunuly v tabulce výšeStolní tenisté Kolína se stále vezou na vítězné vlně
Kalendář akcí: Říjen
Po
 
2
9
30
Út
 
3
St
 
4
 
Čt
 
5
 
 
6
27
 
So
 
 
Ne
1
22
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Vzpomínáme (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (3 inzerátů)
Pronájmy (2 inzerátů)
Prodej (2 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM