Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je úterý, 19. září 2017

Vězeň Novák údajně neprozradil, kde se po útěku skrýval, napsal třeba iDnes

Uprchlý vězeň Jan Novák, jehož v neděli 14. prosince po dvaceti dnech dopadli policisté v autobusu v Kostelci nad Černými lesy, měl u sebe při zatýkání kuchyňský nůž s patnácticentimetrovou čepelí. Ve tváři byl pohublý, podle policie ale nebyl zanedbaný. Kde se tři týdny skrýval, při výslechu neřekl.

Vězeň Novák údajně neprozradil, kde se po útěku skrýval, napsal třeba iDnes
 
Publikováno: 16.12.2014 v 16:00
Rubrika: Zpravodajství

Policie Nováka vyslýchala asi dvě hodiny, poté ho předala vězeňské službě. „Zadržený při výslechu neřekl nic o svém pohybu na svobodě,“ řekla iDNES.cz mluvčí kolínské policie Martina Fejfarová. Kde se Novák téměř tři týdny skrýval, zatím není jasné. Podle mluvčí není vyloučeno, že měl vazby na Kolínsko. „Při zadržení nepůsobil zanedbaným dojmem. Oproti zveřejněným fotografiím byl pouze hodně pohublý v obličeji, na tváři měl strniště a na obličeji jizvu. Rozhodně byl k poznání,“ uvedla Fejfarová.

Čtyřiačtyřicetiletý Novák cestoval v neděli odpoledne autobusovou linkou ze středočeských Zásmuk do Prahy. Policii na jeho přítomnost v autobuse upozornila jedna z cestujících. Hlídka si na autobus počkala v Kostelci nad Černými lesy. „To už byly v akci také další hlídky a zásahová jednotka. Do autobusu si pro vězně šli dva policisté, šlo o rychlost,“ popisovala mluvčí. Dodala, že autobus byl zaplněn asi ze tří čtvrtin, sedělo v něm tedy asi 30 lidí. Vězeň při zadržení nekladl odpor. Novák, který neměl s sebou žádné zavazadlo, se podle ní zadržení nebránil. „Nekladl odpor, nikdo v autobuse nebyl vystaven nebezpečí,“ uvedla mluvčí. Při osobní prohlídce u něj policisté našli kuchyňský nůž s patnácticentimetrovou čepelí.

Svědkyně zásahu, která jela v autobuse s Novákem, webu Blesk.cz popsala, že uprchlý vězeň se sice nechal spoutat, když jej ale policie odváděla pryč, pokusil se ještě o odpor. „Dali mu ruce za záda a nasadili pouta, pak už se ale poměrně bránil a měli co dělat, aby ho dostali z autobusu. Když ho vlekli k autu, tak jim chtěl ještě podrazit nohy a utéct. To se mu ale nepovedlo a posadili ho do auta,“ popsala žena Blesku.

Podle mluvčí byli kolínští policisté v pohotovosti už několik dnů a prověřovali desítky oznámení ve svém regionu. „Nikdy jsme ale neměli stoprocentně potvrzené, že to je opravdu on,“
napsal 15. prosince iDnes.

Autor článku: iDnes
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Hokejisté Kolína dvakrát prohráli a uzavírají tabulkuFotbalisté FK Kolín doma ani na třetí pokus neuspěli
Kalendář akcí: Září
Po
 
4
18
25
Út
 
5
19
26
St
 
20
Čt
 
14
28
1
8
Ne
24
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Vzpomínáme (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (2 inzerátů)
Pronájmy (2 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM