Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je středa, 17. července 2019

Víkend v České televizi bude plný kolínských cestovatelů Romana Šulce a Jana Kubky

Víkend v České televizi bude plný kolínských cestovatelů Romana Šulce a Jana Kubky
Roman Šulc je druhý zleva a Jan Kubka druhý zprava. Foto: Archiv MZV
 
Publikováno: 11.4.2014 v 12:00
Rubrika: Zpravodajství

Pořad Objektiv České televize odvysílá na 1. programu v neděli 13. dubna od 10.30 hodin reportáž kolínských cestovatelů a spolupracovníků České televize Romana Šulce a Jana Kubky o historickém městě Suzdal v severovýchodním Rusku, jednom z měst Zlatého prstenu historických sídel Ruska. Suzdal Rusové nazývají dokonce Perlou Zlatého prstenu.

"Jedná se o město, které v roce 1967 získalo jako první v tehdejším Sovětském svazu status městské památkové rezervace," popisuje předmět reportáže Roman Šulc. "Poprvé v historii země se tak památková ochrana nesoustředila pouze na jednotlivé stavby, ale na město jako celek. Návštěva Suzdalu je tak oproti jiným ruským městům, ve kterých se většinou staré chrámy a solitérně stojící historické domy krčí v sousedství paneláků z období socialistické výstavby, opravdovou lahůdkou. V historickém centru totiž od poloviny 19. století nedošlo k žádné zásadní výstavbě a dokonce zvláštní zákon zakazuje i dnes stavět vyšší než jednopatrové domy. To ocenilo i UNESCO, když zapsalo Suzdal v roce 1992 na seznam světového kulturního dědictví. Pokud si ho chcete opravdu užít a prohlédnout si nespočet historických památek a muzeí, vyčleňte si na pobyt alespoň dva dny. Uvidíte, že se budou hodit."

Navíc 13. dubna budou mít i reportáž v Toulavé kameře opět na 1. programu, ale od 10 hodin. Tentokrát zpopularizují lidovou umělkyni Ladu Boreckou z Krchleb u Nymburka, která vytváří drátovaná velikonoční vejce. Den předem, v sobotu 12. dubna, vystoupí Roman Šulc a Jan Kubka v přímém přenosu vysílání Studia 6.

Autor článku: Michal Černý
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM