Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je úterý, 20. srpna 2019

Vinný košt v Kolíně očekává návštěvu několika tisíc lidí

První vinný košt v Kolíně se uskuteční na Karlově náměstí v sobotu 18. května od 11 do 22 hodin. Událost s ambicí pohostit tisíce lidí představí menší vinařství s osobitým charakterem vín.

Vinný košt v Kolíně očekává návštěvu několika tisíc lidí
Foto: Redakce KP
 
Publikováno: 17.5.2019 v 7:00, Aktualizováno: 16.5.2019 v 19:00
Rubrika: Zpravodajství

Vstup na akci je zdarma, víno ovšem bude naléváno pouze do festivalových sklenic v hodnotě 100 korun. Košty pořádá od minulého roku v Praze a jejím širším okolí Lucie Vrtišová, které jsme se zeptali na podrobnosti.

* Kolín v nedávných letech zažil několik gastrofestivalů se stánky řezníků, minipivovarů a s posezením u pivních setů. Bude mít vinný košt podobné zázemí pro posezení většího počtu návštěvníků?

Naše akce bude mít pomyslné tři zóny, v nichž naleznete samozřejmě také posezení. Jde o vinařskou sekci se šestnácti stánky vinařství z Čech a Moravy, v níž budou umístěny bistro stolky, u kterých lze popíjet víno a pojídat delikatesy k vínu, dále o gastro zónu s gastronomií snoubící se s vínem, kde bude umístěno posezení u pivních setů a dětskou zónu s tvůrčími dílničkami a skákacím hradem.

* Kolik lidí se vinných koštů ve městech podobných Kolínu účastní? Kdy obvykle atmosféra a návštěvnost akce vrcholí?

Ve městě velikostně podobnému Kolínu jsme akci ještě neměli, ale předpokládáme účast 3 až 4 tisíc lidí. Usuzujeme tak ze zkušenosti z nedalekých Poděbrad, kam nám v loňském roce přišlo cca 2.500 lidí. Vše je však silně ovlivněno počasím. Lidé většinou poobědvají doma a kolem 14-15 hodin vyrazí na koštovačku vín, kde zůstávají až do večerních hodin.

* Kromě kvalitního vína nabídne vaše událost i možnost ochutnávek jídla. Co vlastně budete k jídlu nabízet? Půjde spíše o farmářské produkty?

Akce je zaměřena nejen na víno, ale také na kvalitní gastronomii snoubící se s vínem. V Kolíně budete moci přikusovat k vínu sýry, klobásky, škvarkové tyčinky, delikatesy řecké a italské kuchyně. V případě hladu vás zasytí belgické hranolky, burgery, makarony v několika lákavých variantách, hovězí brisket či trhané vepřové v domácí briošce. Samozřejmostí je káva a sladká tečka na konec v podobě tartaletek, cupcakes, palačinek, vaflí či čokoládových pralinek.

* Jaký doprovodný program pro děti a pro dospělé chystáte?

Doprovodným programem na pódiu vás provede moderátor, který nejen že uvede hudební doprovod, ale také jednotlivá vinařství představí a chystá i soutěže s vinařskou tématikou, které návštěvníky určitě pobaví a ještě můžou něco vyhrát. Pro děti jsou připraveny tvůrčí dílničky a v případě příznivého počasí také skákací hrad.

Autor článku: Redakce KP
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Oznámení (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM