Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je neděle, 24. září 2017

Vít Rakušan: Přeji nám, občanům města Kolína, abychom měli šťastnou volbu!

Za několik málo dní nás čekají komunální volby. Ani se mi nechce věřit, jak rychle uplynul čtyřletý volební cyklus. Rád bych jménem celého zastupitelstva města, které jste si v roce 2010 zvolili, poděkoval za Vaši důvěru a přízeň.

Vít Rakušan: Přeji nám, občanům města Kolína, abychom měli šťastnou volbu!
 
Publikováno: 7.10.2014 v 6:00, Aktualizováno: 6.10.2014 v 19:00
Rubrika: Zpravodajství
Mnoho opatření, které bylo nutno učinit v souvislosti se stabilizací obrovského městského dluhu, nebylo zrovna jednoduchých. Kdyby v Kolíně nežili lidé, kteří se zajímají o své město a chápou, že je mnohdy nutné učinit i nepopulární opatření, byla by naše práce o mnoho těžší. Mnohé se podařilo, četné výzvy jsou před námi. Chtěl bych poděkovat všem zastupitelům města, ať už koaličním či opozičním, že svůj čas a duševní síly věnovali po čtyři roky Kolínu. Debaty v rámci zastupitelstva nebyly vždy jednoduché, mnohdy byly i emotivní a vyhrocené, nikdy však dle mého názoru nepřekročily hranici únosnosti a v drtivé většině případů jsme občanům města dokázali, že se lze dohodnout věcně, nadstranicky. O tom svědčí i skutečnost, že absolutní většina návrhů byla schválena větším počtem než jen patnácti hlasy vládnoucí koalice.

Domnívám se, že výsledek naší společné práce je v Kolíně vidět. Dluh se snížil z hrozivých 950 milionů na současných 690, mnohé investice, například v oblasti školství, kultury, sportu, sociálních služeb či turistického ruchu, byly i přes zadlužení realizovány a slouží kvalitě života v Kolíně. To by nebylo bez rozumné shody v rámci zastupitelstva města možné. Velmi bych si přál, aby dílná a pozitivní atmosféra vydržela i novým zastupitelům.

Rovněž mi dovolte vzpomenout na naší kolegyni Dr. Evu Kopáčkovou, která v průběhu výkonu zastupitelského mandátu tragicky zahynula. Byla velmi pracovitou a energickou dámou, která bojovala především za příměstské části. Na zasedáních zastupitelstva nám všem velmi chyběla. Čest její památce.

Na zasedání zastupitelstva se chodili dívat i pravidelní diváci, je mým velkým přáním, aby jich bylo do budoucna co nejvíce. Na webové stránky města jsme začali umísťovat audiozáznamy ze zasedání, třeba při jejich poslechu zjistíte, že se skutečně jedná o věcech bezprostředně se týkajících našeho života v Kolíně. A v této souvislosti bych Vás, vážení občané, chtěl velmi poprosit, abyste přišli v pátek a v sobotu k volebním urnám. Které jiné volby se nás týkají tak přímo jako právě volby komunální. Z Vašich hlasů vzejde nové zastupitelstvo, které zvolí vedení města. A vedení města spolu s městskou radou bude určovat směřování našeho Kolína v příštích 4 letech. Čím více lidí dorazí do volebních místností, tím větší a silnější mandát bude nové zastupitelstvo mít. V případě velké volební účasti bude složení zastupitelstva kopírovat názory značné části obyvatel a je velká šance, že kroky nového vedení budou souznět s Vaším přesvědčením. Prosím, nepropásněme šanci ovlivnit pozitivně vývoj Kolína. Naše město si to jistě zaslouží!

Velmi děkuji všem, kteří budou trávit dlouhé hodiny ve volebních komisích. Tato náročná a nikterak nadhodnocená práce není záviděníhodná a mě velmi těší, že se v Kolíně našel dostatek aktivních občanů. Rovněž děkuji všem kandidátům, že jsou ochotni nést kůži na trh a udělat něco pro své město. Věřím, že voliči dobře poznají, kteří z nich si hlas skutečně zaslouží. A nově zvoleným zastupitelům přeji, aby svou funkci zvládali s noblesou, aby jim nestoupla do hlavy a vykonávali ji, dle slibu zastupitele, ku prospěchu svého města, nikoliv jen své strany či sebe samotného. A především přeji nám, občanům města Kolína, abychom měli šťastnou volbu!

 

Autor článku: Vít Rakušan
loading...
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Kolínským kuželkářům se vstup do nové sezóny nevyvedlKateřina Šafránková se po pěti letech dočkala medaile a obdržela ocenění za rekord
Kalendář akcí: Září
Po
 
4
18
25
Út
 
5
19
26
St
 
20
Čt
 
14
28
1
8
Ne
24
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Vzpomínáme (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (2 inzerátů)
Pronájmy (2 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM