Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je pátek, 20. října 2017

Vít Rakušan, Růžička, Smetana a Pospíšil mají jedno společné, kandidují na starostu

Některé volební subjekty na své webové stránce již oznámily jména svých kandidátů pro říjnové volby do Zastupitelstva města Kolína.

Vít Rakušan, Růžička, Smetana a Pospíšil mají jedno společné, kandidují na starostu
 
Publikováno: 20.8.2014 v 6:00, Aktualizováno: 19.8.2014 v 12:00
Rubrika: Zpravodajství

Například vítězné sdružení Změna pro Kolín zveřejnilo jména uchazečů, nikoliv zatím pořadí. Jisté je, že post starosty bude opět usilovat Vít Rakušan. Dále bez určení pořadí jsou na kandidátní listině třeba vrchní sestra Pavlína Havlíková, vydavatel nejoblíbenějšího místního týdeníku Martin Slavík, knihkupec Petr Král, lékařka Veronika Fabiánová, malíř interiérů a řidič z povolání Jiří Šrámek, hudebník Jan Roth nebo dramaturg divadla Martin Drahovzal.

Kolíňáci pochopitelně jako lídra nominovali 1. místostarostu Tomáše Růžičku. Na 2. místě je lékař Lukáš Wagenknecht, na třetím další lékař Jan Balík, na čtvrtém jednatel místní Sokolské župy Tyršovy Josef Těšitel, na pátém opět lékař Václav Navrátil a na šestém jednatel zdejší firmy AVE Karel Sova (lidovec). Získat post v zastupitelstvu se pokusí také Jiří Tuček, Miroslav Sodoma, Pavel Rajdl, Vojtěch Klouček, Jaromír Čábela i Jaromír Novotný.

ODS má na prvním místě svého předsedu, majitele montážní firmy Martina Smetanu. Dvojkou je učitel Vladimír Zeman, trojkou dětská lékařka Eva Košťál Matějková, čtyřkou lesní správce Miroslav Němeček, pětkou lékař Milan Rak a šestkou podnikatel a manažer hokejového A týmu SC Kolín Jakub Plašil. Mezi 27 čekateli figurují dále stavební technik Radek Pohořelický, právník Milan Janoušek, jednatelka společnosti Věra Čmejrková, bývalý ředitel zimního stadionu Přemysl Váňa a také třeba krátkodobý asistent a dovozce někdejšího starosty Romana Pekárka, historicky prvního českého zákonodárce s platným mandátem, za mříže Vilém Gruml.

TOP 09 a Nezávislí pro Kolín podle očekávání nasadili do čela 2. zástupce starosty Jana Pospíšila. Na druhé pozici je ředitel školy Bohumil Herčík, na třetí lékařka Hana Zinková, na čtvrté městský kronikář Petr Křemen, na páté advokát Tomáš Najman a na šesté ředitel městské knihovny Pavel Kárník. Kandidují i atletka a finalistka nedávného mistrovství Evropy Kateřina Šafránková, profesionální fotograf Petr Hejcman, restauratér a hoteliér Petr Zadák či prodavačka v samoobsluze Alena Belzová.

Současný starosta města Kolína Vít Rakušan chce čtyři roky starý úspěch jeho sdružení zopakovat.
Foto: Archiv KP
Autor článku: Michal Černý
loading...
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Hokejoví kolínští Kozlové dokázali v Táboře porazit vedoucí KohoutyVelim a Český Brod B se v I. A třídě posunuly v tabulce výše
Kalendář akcí: Říjen
Po
 
2
9
30
Út
 
3
St
 
4
 
Čt
 
5
 
 
6
27
 
So
 
 
Ne
1
22
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Vzpomínáme (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (3 inzerátů)
Pronájmy (2 inzerátů)
Prodej (2 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM