Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je čtvrtek, 19. října 2017

Vodárna se má posunout dál do 21. století, napřed ale Město Kolín musí získat dotaci

Vodárna se má posunout dál do 21. století, napřed ale Město Kolín musí získat dotaci
 
Publikováno: 1.3.2014
Rubrika: Zpravodajství

Město Kolín letos požádá o dotaci z Regionálního operačního programu Střední Čechy (ROP) na zvelebení bývalé vodárny na Pražském předměstí. Záměr se pochopitelně nezměnil, stále se počítá s rozhlednou přístupnou veřejnosti. Opatřena bude sociálním zařízením, smělý plán uvažuje i o kavárně, obsahovat bude rovněž informace o minulosti vodojemu. Podle starosty Víta Rakušana je projekt připraven a město uzavírá smlouvy s kulturními institucemi, občanskými sdruženími i školou.

Zahájení projektu závisí na délce rozhodování ROP. "Pokud by ROP schválil dotaci na jaře, podle optimistické varianty by se mohlo začít budovat na podzim, nejhůře však na jaře příštího roku," starosta. Město zřejmě požádá o přibližně 10 milionů korun, kolik však dostane - jestli vůbec - je velkou neznámou. V případě realizace by se provedla rozsáhlá rekultivace okolí stavby. V opačném případě město aspoň určitě nechá přidat odpadkové koše a upravit dřevinový porost.

Vít Rakušan dodal, že i kdyby na zvelebení vodojemu došlo až po komunálních volbách, tak to nevadí. "Nebudeme stavět Potěmkinovy vesnice, zanecháme za sebou životaschopný projekt," doplnil. V minulosti radnice získala od státu peníze na záchranné práce této kulturní památky.

Dnes již nefunkční vodojem přihlížel třeba stavbě sídliště určeného hlavně pro zaměstnance TPCA.
Foto: Archiv KP
Autor článku: Michal Černý
loading...
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Hokejoví kolínští Kozlové dokázali v Táboře porazit vedoucí KohoutyKolínští fotbalisté opět nepotěšili své fanoušky a doma odevzdali body
Kalendář akcí: Říjen
Po
 
2
9
30
Út
 
3
St
 
4
 
Čt
 
5
 
 
6
27
 
So
 
 
Ne
1
22
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Vzpomínáme (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (3 inzerátů)
Pronájmy (2 inzerátů)
Prodej (2 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM