Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je středa, 23. května 2018

Vodní cesty obnoví činnost

Po šesti měsících přestávky bude opět funkční spolek Středočeské vodní cesty, jehož základním úkolem je podpora rozvoje cestovního ruchu ve Středočeském kraji. Krajští zastupitelé totiž schválili jeho nové stanovy.

Vodní cesty obnoví činnost
Ilustrační snímek.Foto: zeny.e15.cz
 
Publikováno: 10.8.2017 v 6:00, Aktualizováno: 9.8.2017 v 23:00
Rubrika: Zpravodajství

„Založení spolku Středočeské vodní cesty schválilo Zastupitelstvo Středočeského kraje před dvěma lety, v prosinci 2015. Spolek se měl podílet na podpoře regionu v oblasti cestovního ruchu a lodní dopravy, tedy provozování přístavišť pro menší a rekreační plavidla na středočeském úseku povodí Labe a Vltavy. Kvůli nevyjasnění koncepce jeho činnosti se však jeho činnost nerozjela, a to by se dnešním dnem, tj. schválením nových stanov, mělo zásadně změnit,“ komentovala rozhodnutí zastupitelů schválit nové stanovy spolku hejtmanka Jaroslava Jermanová.
Loni zastupitelé spolku pozastavili finanční dotaci ve výši jeden milion korun vzhledem k jejímu nejasnému čerpání. „Smlouva o dotaci nebyla koncem roku 2016 ještě uzavřena a nám se nepodařilo z dostupných podkladů ověřit dosavadní činnost spolku. Nebyla nám předložena koncepce rozvoje vodních cest na území našeho kraje, a dokonce nebylo možné ani ověřit existenci platné smlouvy s tehdejší ředitelkou spolku. Měli jsme proto důvodnou obavu, že předložený rozpočet spolku pro čerpání dotace v roce 2016 neumožňuje efektivní čerpání této dotace, a tedy naplnění účelu jejího poskytnutí,“ sdělil náměstek hejtmanky pro oblast bezpečnosti a cestovního ruchu Vít Rakušan.
Zároveň s tím se nové vedení kraje rozhodlo kompletně přepracovat stanovy spolku. Podle nich by měl spolek získávat dotace, granty a příspěvky, spolupracovat při organizaci a administraci výstav zaměřených na propagaci regionu, podporovat turistické využití vodních cest na Labi a Vltavě či v rámci jejich povodí i na jiných vodních cestách, podporovat spojení vodních cest s nabídkou turistického využití ze strany obcí a měst, spolupracovat s hospodářskými komorami či s akademickou obcí.
„Činnost spolku bude financována zejména z členských příspěvků, z darů fyzických a právnických osob, ze státních dotací a grantů, nadačních grantů a z příjmu podnikání,“ upřesnil Vít Rakušan. Spolek bude mít podle nových stanov tříčlenný výbor, zůstává v něm zachována funkce výkonného ředitele a v dozorčí radě spolku bude svého zástupce opozice. Členství ve spolku je dobrovolné.

Autor článku: Jiří Červín
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
      
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM