Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je úterý, 19. března 2019

Vodní svět nasvítí LED

Zastupitelstvo města Kolína schválilo další letošní investice pro Správu městských sportovišť Kolín. Peníze, které kolínská samospráva odhlasovala na svém březnovém zasedání, jsou určeny pro Vodní svět a Zimní stadión a můžeme je vyčíslit na 1.658.000 korun. Je to jen část peněz, které město letos poskytuje společnosti, kterou samo vytvořilo za účelem zkvalitnění služeb zejména v oblasti sportu.

Vodní svět nasvítí LED
Foto: Archiv KP
 
Publikováno: 16.4.2018 v 6:00, Aktualizováno: 14.4.2018 v 17:00
Rubrika: Zpravodajství

Peníze určené pro zimní stadión jsou investicemi do bezpečnosti, energetických úspor a částečně i do obnovy vybavení. Jak možná víte, je součástí stadiónu i hotel a podkrovní ubytovna s kapacitou víc jak padesát lůžek. Pro ni bude zakoupeno 42 postelí, 10 skříní a 30 nočních stolků za 280 tisíc korun. "Kdo tu ubytovnu zná, tak ví, že si to určitě zaslouží," komentoval postelovou výměnu starosta Vít Rakušan.
Stejná částka, tedy dalších 280 tisíc, padne na výměnu vytápění atletického tunelu, který se nachází pod jižní tribunou. Místo nákladného elektrického topení bude instalován plyn.
Rozšíření kamerového systému v areálu stadiónu bude Kolín stát 150 tisíc korun. Kamery budou areál nejen hlídat, ale poslouží prý i pro dohledání výtržníků, kteří by divočili při zápasech. Další technologickou novinkou budou dvoje dveře na stadión odemykané pomocí čipů, stávalo se totiž, že po hale se pohybovalo mnoho lidí, trenéři někdy zapomínali zamykat a vlastně i chyběl přehled o tom, kdo má klíče. Zadní vchod u kabin a vchod u recepce se tedy v blízké budoucnosti otevře jen majitelům čipů a městskou pokladnu to vyjde na 110 tisíc korun.
Druhé městské zařízení, Vodní svět, je jedním z nejnavštěvovanějších veřejných míst v Kolíně a investici do jeho vzhledu ocení tisíce lidí. Velkou letošní změnou zde bude výměna osvětlení v bazénové hale, která bude stát 650 tisíc. Výměna neefektivního výbojkového osvětlení za LED svítidla by měla mít celkem rychlou návratnost, protože se zde svítí opravdu hodně. Uživatelé bazénů jistě potěší, že prostor bude ozářen stejně živě jako kolínské supermarkety. Dalších 110 tisíc pak bude použito na výměnu analyzátoru bazénové vody, který umožňuje automatické dávkování bazénové chemie pro venkovní bazén a ani výměna dosluhujícího sporáku do kuchyně Vodního světa za 105 tisíc korun není zanedbatelnou částkou.

Autor článku: Vladimír Sládek
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM