Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je středa, 16. srpna 2017

Volejbalista Štěpán Kubrycht reprezentoval ČR na ME U17 v Turecku

Publikováno: 26.7.2017 v 10:00

Na volejbalovém ME U17 v tureckém městě Konya se představil v barvách reprezentace České republiky i hráč SK Volejbal Kolín, Šimon Kubrycht. Přestože nastupoval s českou vlaječkou na hrudi, měl odlišný dres než jeho spoluhráči. Jako jediný byl nominován na post libera a neměl za sebe v týmu náhradníka.

Český tým sice vstoupil do turnaje dobře a vyhrál první set nad soky z Belgie. Pak se však karta obrátila, a přestože čeští hráči opanovali individuální statistiky utkání, reprezentace prohrála 1:3. Kubrycht byl vyhlášen nejlépe přijímajícím hráčem utkání (úspěšnost 30%). Utkání proti Itálii mělo podobný vývoj. Vítězství v prvním setu, konečná porážka. Změna přišla v zápase proti Rusku, kdy Češi snižovali na 1:2, ale stejně prohráli. Proti Bělorusku hrála lvíčata o všechno. Přestože měl Kubrycht úspěšnost 63% na příjmu (nejlepší v utkání), nedokázali jeho spoluhráči této výhody využít a odešli poraženi 0:3. Poslední utkání svedlo ke vzájemnému souboji celky, které dosud nedokázaly zvítězit. Tentokrát již družstvo ČR dokázalo využít Kubrychtovo umění (53% - opět nejlepší) na příjmu a zvítězilo 3:0.

Ve statistikách mistrovství se umístil na 9. místě nejlépe přijímajících hráčů s úspěšností 34,78% z 5 utkání.

Štěpán Kubrycht v bílém dresu se raduje se spoluhráči ze získaného bodu v utkání proti Rusku. Češi bohužel prohráli 1:3 a ze skupiny nepostoupili.