Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je neděle, 24. září 2017

Výmalba kaplí chrámu sv. Bartoloměje v Kolíně skončila, počet andělů se ztrojnásobil

Výmalba kaplí chrámu sv. Bartoloměje v Kolíně skončila, počet andělů se ztrojnásobil
 
Publikováno: 8.11.2014 v 6:00, Aktualizováno: 4.11.2014 v 15:00
Rubrika: Zpravodajství

V chrámu sv. Bartoloměje pracovali restaurátoři od května na obnově barevné výmalby dalších dvou kaplí. Jde o fresky andělů v klenebních polích ve výšce 11 metrů a barevné dekorativní vzory na stěnách kaplí.

Práce prováděla skupina restaurátorů pod vedením Tomáše Bergera. Do poloviny listopadu by měla být celá akce ukončena, demontováno vysoké lešení, do kaplí se vrátí oltáře a další výzdoba, která byla v péči restaurátorů. Do kaple Šperlinkovské bude instalován celý oltář sv. Barbory; do kaple Pekařské a Mlynářské zatím jen spodní část oltáře sv. Aloise. Tím bude víceméně završena dlouhodobá obnova celého věnce šesti kaplí chrámu sv. Bartoloměje.

Tři z kaplí mají nyní obnovenou výmalbu, další tři se mohou chlubit světlými omítanými klenbami. Obnova kaplí byla dílčím krokem v restauraci celého interiéru chrámu a začala v podstatě již koncem roku 2011. Tehdy byl zabezpečen chrámový ochoz proti zatékání dešťové vody, která pronikala do kleneb kaplí.

Od roku 2012 byl věnec kaplí pod ochozem postupně vysoušen, nalezeny byly ještě zřetelné fresky. Studenti restaurátorské školy v Litomyšli pod vedením svých profesorů začali s restaurováním Řeznické kaple, obnovu dokončili minulý rok. Letos se počet andělů v klenbách chrámu pod rukama restaurátorů ztrojnásobil. Původní výmalba v kaplích pochází z 19. století.

Chrám sv. Bartoloměje: Ve výši 11 metrů nad chrámovou podlahou obnovily štětečky restaurátorů malby v klenbách kaplí.
Foto: Vladimír Sládek
Autor článku: Vladimír Sládek
loading...
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Kateřina Šafránková se po pěti letech dočkala medaile a obdržela ocenění za rekordKolínským kuželkářům se vstup do nové sezóny nevyvedl
Kalendář akcí: Září
Po
 
4
18
25
Út
 
5
19
26
St
 
20
Čt
 
14
28
1
8
Ne
24
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Vzpomínáme (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (2 inzerátů)
Pronájmy (2 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM