Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je čtvrtek, 23. května 2019

Vyprávění o zemi, kde zítra neznamená včera, ale kriminál

Přednáška cestovatele Milana Bureše s besedou, naplánovaná na úterý 12. března od osmnácti hodin do velkého sálu Městského společenského domu, nemohla mít lepší načasování. Předchozí dva týdny totiž noviny i televizní zpravodajství nepřetržitě skloňovala její téma, totiž Severní Koreu, kvůli schůzce tamního diktátora Kim Čong-una s americkým prezidentem Donaldem Trumpem.

Vyprávění o zemi, kde zítra neznamená včera, ale kriminál
Foto: Redakce KP
 
Publikováno: 12.3.2019 v 7:00, Aktualizováno: 11.3.2019 v 20:00
Rubrika: Zpravodajství

Přednáška nazvaná ´Severní Korea očima Milana Bureše´ představí zemi, kterou na vlastní oči viděl jen málokdo. I turismus je totiž v Severní Koreji přísně organizován, návštěvníci jsou pod dohledem a je téměř nemožné, aby se dostali do běžného hovoru s místními lidmi. "Rizika, která jsem musel podstoupit, abych tam mohl vycestovat a vůbec tam být, něco nafotit a třeba se i vrátit, byla značná," popisuje zákulisí svého ´výletu´ cestovatel. "Na první dojem je to naprosto čistá, moderní, bezpečná země, kde se člověku nemůže nic stát. Při bližším pozorování vám však přijde minimálně zvláštní chování tamních lidí. Jako turista se s místními obyčejnými lidmi setkat nesmíte. Jdete-li po ulici, automaticky přecházejí na druhý chodník, ani oční kontakt s nimi není možný. Stále se dívají do země, neusmívají se, jsou jakoby bez ducha, zkrátka úplně odevzdáni režimu. Že by vás někdo přepadl nebo okradl je téměř nemožné," dodává Milan Bureš. Úspěšná přednáška, kterou v jiných městech cestovatel ´odvyprávěl´ už více než padesátkrát, trvá hodinu a půl a po ní následuje diskuze, která prý často trvá nejméně další hodinu. Od dvanácti hodin téhož dne bude Milan Bureš o Koreji vyprávět i studentům několika kolínských středních a jedné základní školy.

Autor článku: Redakce KP
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM