Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je úterý, 20. srpna 2019

Výstava kaktusů s non-stop otevírací dobou

Kolínský Klub kaktusářů patří k menším kolínským spolkům, jeho historie však je dlouhá a bohatá. Příští rok, v září 2020, oslaví 50 let své činnosti a plánuje velkou výstavu spojenou s doprovodnými přednáškami.

Výstava kaktusů s non-stop otevírací dobou
Foto: Redakce KP
 
Publikováno: 6.6.2019 v 7:00, Aktualizováno: 5.6.2019 v 20:00
Rubrika: Zpravodajství

Letos se příznivcům kaktusů připomene tradiční prodejní výstavou konanou v době Kmochova Kolína. Pod kaštany na Zámecké opět vyroste velký skleník, v kterém budou od pátku 7. do neděle 9. června vystaveny tisíce kaktusů a dalších sukulentů.
Návštěvníci, kterých se zde obvykle vystřídají stovky, uvidí okrasné kulturní rostliny z celého světa o různé velikosti včetně unikátů starých desítky let. Není v silách pořadatelů představit všech cca 1.900 druhů kaktusů, nicméně druhová šíře zastoupená na výstavě by měla potěšit všechny jejich milovníky. K vidění budou zejména rody echinopsis, gymnocalycium, astrophytum, mammillaria, coryphanta, ferocactus a spousta dalších. Ze sukulentních rostlin budou představeny například aloe, senecia, pryšce, krasule, echeverie, agave a určitě i netřesky a další skalničky.
Stálí návštěvníci se na Zámeckou rádi vracejí, protože zde dostanou i praktické informace od zkušených pěstitelů a domů si mohou odnést třeba i kvetoucí dvouleté rostliny, či přebytky výpěstků prodávané za ceny již od 15 korun.
Výstava má kuriózní otevírací dobu, členové spolku se budou v době festivalu dechových hudeb střídat ve skleníku prakticky non-stop od pátku do neděle. Nebude prý problém si výstavu prohlédnout před půlnocí a doplnit si kolínské imprese o další zážitek.

Autor článku: Redakce KP
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Oznámení (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM