Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je úterý, 23. dubna 2019

Vyzkoušeli jsme nakupování Scan&Shop v Tescu

Kolínský supermarket Tesco spustil na konci loňského roku nový systém nákupu nazvaný Scan&Shop. Měl by váš nákup urychlit a v některých ohledech i usnadnit.

Vyzkoušeli jsme nakupování Scan&Shop v Tescu
Foto: Archiv KP
 
Publikováno: 30.1.2018 v 6:00, Aktualizováno: 23.1.2018 v 19:00
Rubrika: Zpravodajství

Přímo během nákupu si zákazník načte čárový kód každého výrobku, čímž ušetří čas při placení. Ruční skener lze použít i ke sledování výše útraty. Další výhodou je, že zvolené zboží lze rovnou vkládat do vlastních tašek a není nutné ho u pokladny vyndávat. Jde samozřejmě o dobrovolný systém, nakupovat lze nadále i "postaru".
Při naší návštěve mnoho odvážlivců systém nezkoušelo. Prodavačka nás upozornila, že pokud si jdu koupit třeba jen noviny, je to určitě rychlejší přes samoobslužnou pokladnu. Jako u všech nových věcí už předem někteří zákazníci tvrdili, že v Pardubicích „to už funguje, ale špatně“, nenechali jsme se ale odradit.
Hned za vstupem do Tesca po pravé ruce vidíme na zem popadané papírové tašky a tam je třeba si vyzvednout skener a potvrdit, zda máte slevovou kartu Clubcard. U zeleně svítící kontrolky si vyzvedneme „čtečku“ kódů neboli skener a pokračujeme do nákupního prostoru. Většinu zboží lze načíst snadno, nespornou výhodou je, že přesně víte, kolik zaplatíte, protože i v Tescu se u některých papírových cenovek stává, že až u pokladny zjistíte, že cena na ní uvedená neodpovídá. Se skenerem tak neustále víme, kolik přesně jsme už utratili. 
Některé druhy zboží ale skener přečíst nedokáže. U zeleniny či ovoce je potřeba nalézt, jak se zboží jmenuje a zvážit ho. Tady nastal zádrhel, protože samolepka se v přístroji srolovala a museli jsme přivolat asistenci. Protože u ovoce a zeleniny mají někteří zákazníci tendenci různě šidit, Tesco upozorňuje, že nákup namátkově kontroluje a v případě nejasností se celý proces nakupování musí opakovat.
S naším „průměrným“ nákupem míříme k samoobslužným pokladnám. Tam nám prodavačka pomáhá s nepřečteným zbožím, které máme dané stranou. Sama říká: „Tak s tím jsme se ještě nesetkali.“ Na konci nákupu je potřeba naskenovat QR kód, naskenovat čárový kód a zaplatit v samoobslužné pokladně. Čtečku odevzdáte tamtéž. Odcizit ji prý nemůžete. „Je to zabezpečené tak, že ji nelze odnést. Jak, to vám nesmím říci,“ sdělila nám prodavačka.
Jako všechny novinky se i tento systém musí "zažít". Při našem prvním pokusu jsem měl pocit, že čas se neušetřil a asistence dvou zaměstnanců z Tesca byla stejně nutná. Příště to ale už může být jinak, vždyť samoobslužné pokladny jsme si v rodině oblíbili právě kvůli rychlosti. Za odměnu jsme stejně jako ostatní pilotní zákazníci dostali tašku opatřenou sloganem „Ještě rychlejší nákupy“.

Autor článku: Jiří Červín
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM