Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je čtvrtek, 15. listopadu 2018

Z utkání plného zvratů, kdy kolínští basketbalisté výrazně vedli v Jindřichově Hradci, nakonec body nepřivezli

Publikováno: 11.1.2016 v 10:00

Zápas plný zvratů. Tak by se dalo nazvat další vystoupení kolínských basketbalistů v NBL v sobotu 9. ledna. V Jindřichově Hradci prohrávali, pak výrazně vedli, aby nakonec v bouřlivé atmosféře prohráli. V letošním roce tak stále čekají na výhru.

LIONS JINDŘICHŮV HRADEC - BC GEOSAN KOLÍN
88:80
(22:15, 17:29, 22:18, 27:18)

Kolín nezačal na jihu Čech dobře. Za sedm minut nastřílel pouhých pět bodů. Naopak domácím to tam padalo. Díky velmi úspěšné střelbě vedli 18:5. Hosté se však ze šoku postupně probírali. Na konci první čtvrtiny bylo jejich manko již jenom sedmibodové.

Obrat přišel na začátku druhé periody. Kolín spustil trojkovou rychlopalbu, na kterou domácí nedokázali odpovědět. Po čtyřech minutách bylo vyrovnáno. Jindřichův Hradec se sice opět dostal do mírného vedení, Kolín však další šňůrou 8:0 získal poprvé výraznější vedení. Před odchodem do kabin vedl 44:39.

Po změně stran Kolín své statistiky ještě vylepšil. Trefil snad každou střelu. Ve 26. vedl o 13 bodů. Vítězství se zdálo na dosah. Jindřichův Hradec se totiž herně trápil.
Jenomže jeho sestava započala neskutečnou stíhací jízdu. Šňůra 15:3 znamenala návrat do zápasu. Kolín po řiceti minutách vedl jenom o pouhý bod.

Čtvrtá čtvrtina byla reklamou na basket. Jihočeši byli v laufu. Brzy vedli o sedm bodů. Kolín však dokázal odpovědět. Po Skinnerově koši vedl 76:74. To však byla jeho poslední radost. Domácí pak zlepšili obranu, dařilo se jim v útoku. V bouřlivé atmosféře zaznamenali další šňůru, tentokrát 10:0, čímž rozhodli o výhře 88:80. Kolín tak ani ve třetím utkání v letošní sezoně nedokázal Jindřichův Hradec porazit.

„Je to zasloužená výhra Jindřichova Hradce, kterou získal ve druhém poločasu. Jednoznačně se vším všudy. My si dnes dali několik úkolů, nic jsme nesplnili a i proto jsme prohráli,“ konstatoval trenér Kolína Predrag Benáček.

Body Kolína: Ličartovský Štefan 23, McEachin Christopher Edward 14, Bakić Bojan 12, Glover Showron 9, Machač 8, Horák 6, Skinner Lee Edward 6, Hunt 2.

25. kolo: KOLÍN – Opava (so 16.1., 17:45), 26. kolo: USK Praha – KOLÍN (po 18.1., 18:00).