Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je neděle, 20. ledna 2019

Za grantové peníze se už letos promění zálabská skála

Minulý týden byly rozdány 4 milióny korun ve 13. ročníku grantového programu TPCA pro Kolínsko. Uspělo v něm patnáct žadatelů, z toho devět projektů je přímo (či z valné míry) spojených s Kolínem.

Za grantové peníze se už letos promění zálabská skála
Foto: Petr Soukup
 
Publikováno: 16.5.2018 v 7:00
Rubrika: Zpravodajství

Kompletní seznam příjemců najdete v tištěném Presu, na tomto místě upozorňujeme na úspěšné projekty s nejvýraznějším dopadem na obyvatele města.
Mimořádně vysoká suma 650 tisíc korun byla "přiklepnuta" kolínské radnici na projekt revitalizace zálabské skály. Zdejší dominanta, věž Práchovna, se opravy dočkala před dvanácti lety, kdy byla zastřešena a vybavena vnitřním schodištěm, takže od té doby slouží jako příležitostné vyhlídkové místo. Z grantu bude letos kompletně upraveno i okolí věže. Vybudováním nového schodiště bude propojeno Podskalské nábřeží s Práchovnou, sousedící území bude vyčištěno, vysazena zde bude nová zeleň a objeví se tu i infotabule o historii zálabské skály.
Finanční injekci 335 tisíc korun získal projekt SC Kolín nazvaný "Učíme se bruslit". Ten běží již delší dobu a je určený pro děti z místních mateřských škol, které si na zimním stadiónu mohou vyzkoušet bruslení pod vedením hokejových trenérů. Z grantu bude zakoupena plnohodnotná hokejová výstroj (brusle, helmy a chrániče), kterou si děti na výuku bruslení budou moci zapůjčit.
Čtvrt miliónu korun od automobilky získal i tradiční příjemce regionální podpory, Kolínská řepařská drážka. Peníze jsou tentokrát cíleně určeny na stavbu muzejního depa, aby vagónky nemusely stát pod širým nebem a nebyly poškozovány deštěm či sněhem. Navíc depo poslouží i k rozšíření muzejní expozice o řepařských drážkách v Polabí.

Autor článku: Petr Soukup
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM