Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je neděle, 17. listopadu 2019

Začíná dlouho plánované rozšíření silnice na Vinický kopec

K malému sídlišti řadových a rodinných domků, které postupně vyrostlo na svahu Vinického kopce na zálabské periférii Kolína, vede mezi poli a zahrádkami sice kvalitní, ale úzká silnička a široký chodník.

Začíná dlouho plánované rozšíření silnice na Vinický kopec
Foto: Redakce KP
 
Publikováno: 30.6.2019 v 7:00, Aktualizováno: 29.6.2019 v 23:00
Rubrika: Zpravodajství

Dvě auta se zde vyhnou jen v místech, kde jsou na necelý půlkilometr dlouhé trase rozšířené zálivy, které míjení protijedoucích aut umožňují. Protože aut i zde přibývá a všichni místní si dlouhodobě stěžují na problematický průjezd v podobě "přískoků" mezi zálivy, rozhodlo se město Kolín už před dvěma lety silnici rozšířit. K tomu bylo nutné vykoupit několik částí soukromých pozemků, což se nakonec úspěšně podařilo, a tak městská rada mohla na začátku dubna schválit vyhlášení výběrového řízení na zhotovitele stavby. Do něj se přihlásilo 8 zájemců a protože s vítězem, společností Dopravní stavby Bohemia, už radnice podepsala smlouvu, zřejmě se už na přelomu června a července na místě začne pracovat.
Jako termín předání hotové silnice byl určen konec prosince, za půl roku se tedy zde žijící obyvatelé ke svým domům dostane bez komplikovaného vyhýbání. Po celou dobu přestavby zůstane silnice průjezdná, do lokality totiž nevede žádná komunikace, po níž by mohla být vedena objížďka. Po dokončení plnohodnotné silnice se v lokalitě na připravených stavebních parcelách bude moci začít stavět, na což netrpělivě čeká několik zájemců, kterým právě kvůli nedostatečné kapacitě silnice nemohl městský úřad vydat stavební povolení. Radnice též počítá s tím, že do lokality by po rozšířené silnici někdy v průběhu příštího roku mohla začít zajíždět i městská autobusová linka. K tomu ale bude ještě nutné vybudovat nové obratiště (u stávající silnice v prostoru nad stávající zástavbou), aby se měl autobus kde otočit před jízdou zpět na Zálabí.

Autor článku: Redakce KP
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Oznámení (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM