Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je úterý, 19. září 2017

Zájem o záchranáře asi nikdy nepřestane, jde o další fenomén Kolína

Přestože s záchranářský svátek v Kolíně koná už osmnáct let, zájem návštěvníků trvá. Tolik lidí na Kmochově ostrově dlouho nebylo.

Zájem o záchranáře asi nikdy nepřestane, jde o další fenomén Kolína
 
Publikováno: 10.5.2014 v 7:00, Aktualizováno: 9.5.2014 v 16:00
Rubrika: Zpravodajství

I na Karlově náměstí návštěvníky show nezklamalo, stovkám lidí nabídlo všemožné ukázky záchranářských dovedností a techniky a ještě něco navíc. Tím bonusem navíc byla pro mnohé půlka prasete a jeho vnitřnosti, které visely na háku v řeznickém autě. Prezentace veterinární prohlídky zvířete po porážce začala ve stejnou dobu jako pietní akt u pomníku padlých, ale člověk zkrátka nemůže stihnout vše.  Nás dále zaujal policejní vůz s kamerou na střeše, schopný monitorovat své okolí i v noci. Díky termovizi lze rozlišit, zda mají osoby v záběru v ruce nějaký chladný předmět, například zbraň. Tradičně potěšil městský policista Miloslav Škarvada. Před radnicí provedl excelentní ukázky likvidace útočníků. Mnohé Kolíňačky, kteří se po večerech bojí chodit pěšky, by uvítaly, aby měl rajón právě v jejich ulici.

Lávku na Kmochův ostrov zaplavily davy. Není divu, navzdory předpovědím bylo ideální počasí. Velká část přítomných byla z řad „přistěhovalců“, kteří do Kolína přibyli za prací. Nezanedbatelný počet lidí byl i z okolních obcí. Den záchranářů je akcí ojedinělou. Na ostrově se ukázali především hasiči. V Borkách dobrovolní hasiči ze Zibohlav předváděli zásahy, ve kterých jsou na soutěžích šampióny. Mimo to vyzkoušeli profíci z Kolína i vyprošťování osob a při této příležitosti ukázkově zničili několik zdánlivě nových vozů z TPCA. Jednalo se o auta, na kterých zaměstnanci trénují. Jsou mnohokrát sestavené i rozebrané , bývají pojízdná, ale na silnici nepatří. Velký zájem o jejich poničení byl ze strany dětí. Ostatně fronty byly poznávacím znamením vydařeného Dne vítězství.  To ale nebyl ještě konec, protože zcela zaplněný amfiteátr vyslechl koncert kapely Keks. Ta zahrála svoje „zábavové“ kousky a publikum je přijalo s nadhledem. Po jejich písni Horská dráha vyprsknul nad lávkou ohňostroj. Oddechli i samotní záchranáři, kteří o svém svátku „makají“ navíc… Byl to prostě parádní, povedený den.

Ředitel Hasičského muzea Milan Škaloud ve své parádní uniformě. Hasičem je již 65 let a na Dni Záchranářů v Kolíně nemohl chybět. Jeho muzeum má otevřeno sedm dní v týdnu (Po-Pá 15-18, So -Ne 8-15) a najdete ho v Poříčanech v ulici Lipové čp. 357.
Foto: Vladimír Sládek
Autor článku: Redakce KP
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Fotbalisté FK Kolín doma ani na třetí pokus neuspěliHokejisté Kolína dvakrát prohráli a uzavírají tabulku
Kalendář akcí: Září
Po
 
4
18
25
Út
 
5
19
26
St
 
20
Čt
 
14
28
1
8
Ne
24
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Vzpomínáme (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (2 inzerátů)
Pronájmy (2 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM