Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je středa, 21. listopadu 2018

Žákyně Sokola Kolín - atletika ukončily sezónu na 3.místě v České republice

Nejznámější kolínskou atletkou současnosti je kladivářka Kateřina Šafránková, která letos reprezentovala na olympijských hrách v Rio de Janeiro. Reprezentační dres však z kolínských závodnic a závodníků neobléká jako jediná.Foto: Archiv KP

Publikováno: 28.10.2016 v 10:00

Skončila atletická sezóna na dráze, a protože před námi je už jediný český šampionát, a to v přespolním běhu, od kterého po pravdě nemůžeme moc očekávat nějaká vysoká umístění, je čas atletický rok 2016 v kolínské atletice bilancovat.

V tomto prvním díle bych se chtěl zastavit u působení kolínských atletických špiček v české reprezentaci. Z tohoto pohledu máme za sebou velmi úspěšnou sezónu. Ještě nikdy v historii kolínské atletiky neobléklo v jednom roce reprezentační dres tolik závodníků, jako letos. Myslím si, že 13 českých reprezentantů je výborný výsledek našich trenérů (a nejen našich).

Samozřejmě největším úspěchem v české reprezentaci je start Katky Šafránkové na olympijských hrách, kam se kvalifikovala po startu v Londýně už podruhé v kariéře. Na největší sportovní událost se dostala díky vynikajícímu českému rekordu, který překonala nejprve na Zlaté tretře v Ostravě a poté jej ještě vylepšila při extraligovém kole na domácí půdě v Kolíně až na 72,47 m. Ještě před brazilskou olympiádou Kateřina absolvovala mistrovství Evropy, kde se podruhé v životě dostala z kvalifikace do finálového závodu.

Skvělou sezónu má za sebou také Štěpán Hampl, který startoval na mistrovství Evropy do 17 let v Tbilisi, kde s českou štafetou vybojoval 6. místo a v individuálním závodě na 100 m jej jediná setinka dělila od nejrychlejší evropské osmičky. Navíc Štěpán také výrazně pomohl k úspěchu české dorostenecké reprezentace na mezistátním utkání.

To samé se dá říci také o ostatních kolínských závodnících v českém dresu na mezistátních utkáních jednotlivých kategorií. V mezistkání Maďarsko - Česká republika – Polsko – Slovinsko reprezentovala trojice Renata Vocásková, Zuzana Pražáková a Helena Jiranová, z nichž si nejlépe vedla třetí Renata Vocásková. Na juniorském utkání Maďarsko – Slovensko – Slovinsko – Česká republika měl náš oddíl rovněž tři zástupce a výborná byla především Martina Šuková, která vyhrála závod na 3000 m překážek. Téměř neskutečný počet 6 reprezentantů jsme měli na mezistátním utkání žactva, na které byli díky skvělým výsledkům na mistrovství ČR nominováni Sára Blehová, Karel Hanuš, Dominik Holub, Barbora Houžvičková, Dominik Král a Jakub Vítek. I jim všem reprezentační start vyšel, když jenom v individuálních disciplínách získali pro vítěznou Českou republiku plných 40 bodů!

Autor článku: Jiří Tuček