Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je pondělí, 25. června 2018

Zálabská objížďka pokročila do další výrazně nepříjemnější fáze

Po dvoutýdenním zklidnění, způsobeném alespoň částečným zprůjezdněním Ovčárecké ulice v úseku od Okružní ulice k Novému mostu, byla v úterý 18. dubna dopoledne v "plné síle" obnovena objížďka, blokující řidičům téměř celé Zálabí.

Zálabská objížďka pokročila do další výrazně nepříjemnější fáze
Foto: Archiv KP
 
Publikováno: 19.4.2017 v 6:00, Aktualizováno: 18.4.2017 v 20:00
Rubrika: Zpravodajství

Tentokrát byla totiž kvůli opravě plynovodu uzavřena křižovatka Okružní s Ovčáreckou ulicí, a tento pro dopravu fatální stav zůstane pravděpodobně nezměněn nejen po zbytek dubna, ale ještě po celý květen. Veškerá doprava směřující ze Zálabí na druhou stranu řeky tedy už nemůže využít Ovčáreckou ulici, ale je svedena na kruhový objezd u Masarykova mostu, který ve špičkách kapacitně nedokáže dopravu pojmout.
Pro nákladní dopravu je průjezd Zálabím veden dopravním značením výhradně Veltrubskou ulicí, osobní auta mohou využít též průjezd od Třídvorské ulice kolem Rozkoše do Tovární ulice, výrazně ovšem komplikovaný překonáním železničního přejezdu s často spuštěnými závorami. Řidičům se tak nenabízí žádné "únikové" řešení a nezbyde jim než si především v období odpolední špičky, kdy se stovky automobilů přesunují od TPCA do města, protrpět mnohaminutové popojíždění v nekonečných kolonách.
Protřelejším řidičům se po úterním startu objížďky nabízela ještě jedna rychlejší trasa, totiž nájezd na Ovčáreckou od 6. ZŠ z boční Čelakovského ulice a odtud přímá jízda na Nový most. Podle nám (do uzávěrky) známých informací ale má být tato trasa průjezdná nanejvýš do středy 19. či čtvrtka 20. dubna a poté bude průjezd Ovčáreckou ulicí ve směru na Nový most uzavřen úplně.
Současně s uzavírkou jednoho jízdního směru v Ovčárecké ulici se i nadále pracuje na Novém mostě a na zálabském nadjezdu (uzavření výjezdové větve ve směru od města na Tři Dvory), ani jedna z těchto akcí ale dopravu nijak výrazně nekomplikuje.
K uzavírce Ovčárecké ulice kolínský místostarosta Tomáš Růžička opět dodal, že nejde o akci naplánovanou městem, ale vlastníkem plynovodu : "Není jak vést jinou objížďku, tady jsme se všichni dostali až ´na dřeň´. Jinou silnici nepostavíme, není kudy. Někdo nám nadává, kritizuje nás, ale neříká, jak to má vlastník udělat za plného provozu. Město nevlastní opravovaný plynovod, nevlastní silnici na Vetrubské a Ovčárecké, protože jsou obě v majetku Středočeského kraje."

Autor článku: Petr Soukup
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM