Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je úterý, 18. června 2019

Zálabskou cyklostezku v Kolíně nakonec celou projedete, dušuje se místostarosta Tomáš Růžička

Někteří Kolíňáci kvitují zatím s povděkem, přes počáteční odpor, zálabskou cyklostezku. Ta vede od Buřičovy lávky Okružní ulicí přes Veltrubskou, aby se napojila na stávající labskou trasu na Hradištko. Kromě kácení lip místní lidé kritizovali i přerušení cyklostezky značkou zákazu vjezdu cyklistů umístěné u bytovky na novém židovském hřbitově.

Zálabskou cyklostezku v Kolíně nakonec celou projedete, dušuje se místostarosta Tomáš Růžička
Foto: Jiří Červín
 
Publikováno: 4.6.2015 v 6:00, Aktualizováno: 2.6.2015 v 13:00
Rubrika: Zpravodajství

"Tak zase máme v Kolíně něco zvláštního, jedu si dnes na kole takhle hezky po nové stezce ulicí Okružní, zabočím do Veltrubské a ujedu několik metrů a ejhle, stezka zřejmě končí? Zákaz vjezdu cyklistům? Ohlédnu se zpět, no jedu správně po červeném pruhu. Musím tedy na silnici, pár metrů jedu po ní, auta kolem sviští. Ještě kousek a už zase mohu na stezku a frčím si to až na Hráďo. Tak trochu mi to hlava nebere, proč vlastně je ta stezka v tomto místě přerušená? Kdopak to takhle vtipně vymyslel? Je v tom nějaký účel, nebo jen aby se cyklisti nenudili a zažili trochu adrenalinu? Přitom je tam udělaný nový, tak krásný ´rovný´ povrch!" komentovala současný odpovídající stav stav účastnice facebookových debat. Buď musí cyklista vjet na frekventovanou ulici, nebo porušit dopravní značení. Ovšem cyklostezka po dokončení bude vypadat jinak.

"Ta značka zmizí. V tomto úseku je dle projektu sdružená stezka pro chodce a cyklisty. Zatím na Veltrubské ulici cyklostezka či sdružená stezka není, jen opravený chodník (i ten s tím červeným pruhem). V okamžiku platného povolení bude chodník osazen potřebným dopravním značením cyklostezky, pak bude teprve cyklostezka.. V červnu bude vše již hotovo. Stejná sdružená stezka je už asi deset let na Masarykově ulici, další cyklo na chodníku je v Ovčárecké ulici, což bylo realizováno před rokem 2010) Městský úřad Kolín celou dopravní úpravu zveřejnil veřejnou vyhlášku," reagoval kolínský místostarosta pověřený problematikou dopravy města Tomáš Růžička.

Autor článku: Jiří Červín
Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
      
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM