Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je středa, 24. dubna 2019

Zámecká pouť na Kačině

Tradiční slavnost přiláká každý rok několik tisíc lidí. Zámecká pouť na Kačině je tradiční jarní slavnost určená především rodinám s dětmi. Akce probíhá jak venku na prostranství před zámkem, tak i v interiérech zámku. Právě klasicistní zámek s rozsáhlým rozkvétajícím parkem vytváří neopakovatelnou kulisu pro bohatý program.

Zámecká pouť na Kačině
Foto: Redakce KP
 
Publikováno: 21.4.2018 v 14:00, Aktualizováno: 20.4.2018 v 23:00
Rubrika: Zpravodajství

Jedním z velkých lákadel letošní pouti bude koncert skupiny Pískomil se vrací. Visutou akrobacii na laně předvedou Tety v zápletu. Společnost Jane Austen nás provede obdobím empíru, a to ukázkami tance, dobové etikety, kreslení siluet dobovou technikou, vytvoření dobového účesu, vějířomluvy atd. Kouzelník a iluzionista Pavel Dolejška nás zavede do světa kouzel a iluzí. Milovníci živých květů si přijdou na své v zámeckém skleníku, kde bude tradiční výstava orchidejí. Divadlo bude hostit malé herce z hereckého spolku Oříšek. Šikovné ručičky si také přijdou na své při výrobě různých předmětů. Svezení na koních a šlapacích motokárách ocení hlavně děti, ale svést se mohou i dospělí.
V průběhu pouti mají návštěvníci, kteří si koupili vstupenku na akci, vstup do zámeckých expozic zdarma. Od čilého pouťového ruchu si mohou rodiče i jejich děti odpočinout v rozsáhlém parku se zajímavou kompozicí, kde je ve skleníku čeká již zmíněná výstava orchidejí, bylinková zahrada, exteriérová výstava o tajemstvích přírody a mnohé další. 
Ke každé pouti neodmyslitelně patří velké tržiště s rozmanitou nabídkou zboží, ale hlavně s dobrotami. Nebude tomu jinak. I na Kačině budou místní dodavatelé nabízet zákusky, koblížky, koláčky, sýry, med, trdelník, domácí marmelády a sirupy, koření, sušené ovoce a ořechy a podobně. Zámecká pouť začíná v neděli 22. dubna v 10 hodin a potrvá do 17 hodin.

Autor článku: Redakce KP
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM