Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je úterý, 23. července 2019

Zámecké jezdecké slavnosti se konají na Kačině v sobotu 8. října od 10 do 17 hodin

V sobotu 8. října od 10 do 17 hodin se konají na zámku Kačina Zámecké jezdecké slavnosti. „Tyto jezdecké slavnosti jsou v souvislosti s nově otevřenou expozicí Zámecká konírna je odpovědí na časté dotazy, kdy uvidíme na Kačině živé koně. V konírně to možné není, tak alespoň jednou za rok v zámeckém parku. Hubertovou jízdou zámeckým parkem tak s našimi hosty zároveň oslavíme podzimní svátek Svatého Huberta, patrona myslivosti, jezdců a koní,“ uvedla tisková mluvčí zámku Daniela Mertlová.

Zámecké jezdecké slavnosti se konají na Kačině v sobotu 8. října od 10 do 17 hodin
Ilustrační foto.Foto: Archiv zámku Kačina
 
Publikováno: 6.10.2016 v 16:00, Aktualizováno: 27.9.2016 v 23:00
Rubrika: Kultura

Program slavností je pestrý, že si v něm najdou to své všichni návštěvníci, dospělí, děti, jezdci, milovníci historie, gurmáni i obdivovatelé architektury. Zájemce čeká spojení empírového zámku, pohyb koní se slavnostně oděnými jezdci, hudba, a to vše v kulisách podzimně zbarveného zámeckého parku. Po loveckých fanfárách následují jezdecké ukázky, pohádka divadelního spolku Oříšek Kolín, komentovaná ukázka hendikepovaných netopýrů a řada hudebních vystoupení jako koncert The Grooves Jazzband. Průběžně po celý den proběhnou kostýmované prohlídky zámku, výstava veteránů a další akce.

Autor článku: Jiří Červín
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM