Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je úterý, 19. března 2019

Zastupitelstvo řešilo Baštu, letiště i parkování

25. zasedání Zastupitelstva města Kolína se uskutečnilo v pondělí 26. března v budově CEROPu v areálu zámku.

Zastupitelstvo řešilo Baštu, letiště i parkování
Foto: Vladimír Sládek
 
Publikováno: 10.4.2018 v 7:00, Aktualizováno: 9.4.2018 v 23:00
Rubrika: Zpravodajství

Protože zastupitelé mají většinu z několika desítek jednacích bodů prodiskutovanou předem, nevedou se obvykle žádné dlouhé řeči a kolínská samospráva se soustředí na rychlé poklepávání do hlasovacích tabletů. Pro nevelké publikum, které se v CEROPu zasedání účastní i pro další obecenstvo, které jednání sleduje prostřednictvím přímého přenosu na svých počítačích, je vždy osvěžující, když některý z občanů sebere odvahu a využije možnosti se přihlásit do diskuze.
Zajímavé téma tentokrát zastupitelům předhodil Jaroslav Dvořák, který si posteskl, že Kolín má sice mnoho galerií, ale o víkendu není otevřená ani jediná. Narážel mimo jiné i na výstavní síň v CEROPu, který každý den zavírá v 15 hodin a o víkendu má zavřeno. Přítomný dramaturg městského divadla Martin Drahovzal kontroval tím, že Galerie města Kolína, která sídlí v divadle, má otevřeno i v sobotu do 17.30 hodin.
Z dalších chytlavých temat, které na zastupitelstvu zazněly, můžeme zmínit informaci o tom, že letos se oceňovaná kolínská chytrá klíčenka rozšíří i na ostatní základní školy ve městě. Mluvilo se i tom, že Česká bašta odmítla stotisícovou dotaci města a vzdala se letos možnosti festival dobrého jídla v Kolíně pořádat. Starosta Rakušan naznačil, že město by nedaleko centra mohlo získat strategický pozemek pro parkování a také připomenul probíhající jednání s Aeroklubem vedené kvůli omezení hluku z letadel o víkendech. Hlavním tématem ke schválení bylo samozřejmě II. rozpočtové opatření letošního roku, o kterém podrobněji píšeme na jiném místě.
Příští zasedání Zastupitelstva města Kolína se uskuteční za dva měsíce, 28.5. opět v budově CEROPu. K tématu ještě připomeňme, že letos v říjnu se v ČR uskuteční nové volby do zastupitelstev a současná kolínská samospráva se zřejmě obmění.

Autor článku: Vladimír Sládek
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM