Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je pondělí, 24. září 2018

Zastupitelstvo: žádné škrty, naopak investujeme

21. zasedání Zastupitelstva města Kolína se uskutečnilo v pondělí 25. září v zasedací síni CEROP Kolín a díky systému Publicstream pro živé videopřenosy ho mohli sledovat i lidé připojení k internetu.

Zastupitelstvo: žádné škrty, naopak investujeme
Foto: Vladimír Sládek
 
Publikováno: 10.10.2017 v 12:00, Aktualizováno: 9.10.2017 v 19:00
Rubrika: Zpravodajství

Celé jednání trvalo zhruba dvě hodiny, během nichž zastupitelé schvalovali víc jak 40 jednacích bodů. Nejvíc času zabralo hlasování o nákupech či prodejích pozemků či schvalování dotací pro odhadem sedmnáct sportovních klubů. Sportu se v Kolíně věnují tisíce lidí, proto se statisíce vydávané na jejich podporu zdají přiměřené. 
Zpřesnění městského rozpočtu ve IV. rozpočtovém opatření obyvatele Kolína jistě potěší. Místostarosta Michael Kašpar si pochvaloval, že mezi investicemi se nemusí škrtat, naopak se některé další přidávají. Polepší si například základní školy či gymnázium. Neplánovaným výdajem pro město se stane odhadem milión korun potřebných k zajištění povinného plavání ve školách, které je platné od letošního školního roku. 
Starosta Vít Rakušan poukázal v oblasti investic na problémy, které mají okolní města, Poděbrady či Kutná Hora při jejich realizaci. Podle něj se před pěti lety o každou stavební zakázku praly i desítky firem, nyní jsou i zakázky, o něž není žádný zájem. Kolínu se letos zatím dařilo získat realizační firmy, ale ne u všech plánovaných akcí to musí vyjít.

Autor článku: Vladimír Sládek
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM