Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je neděle, 26. února 2017 a svátek má Dorota.

Zateplování městských budov v Kolíně míří do cíle, stát bude celkem 107 milionů korun

Město Kolín zahájilo zateplování budov spolu s výměnou oken předloni. Jako první přišly na řadu základní škola v Masarykově ulici a mateřská škola v Bezručově ulici. K pokračování došlo 1. srpna 2013, kdy se začala zateplovat Základní škola v Bezručově ulici a mateřská škola v Masarykově ulici. Nedávno byly akce v obou zařízeních ukončeny.

Zateplování městských budov v Kolíně míří do cíle, stát bude celkem 107 milionů korun
 
Publikováno: 23.5.2014 v 8:40, Aktualizováno: 20.5.2014 v 12:00
Rubrika: Zpravodajství

Počátkem letošního března pokračovalo zateplování v mateřských školách Jeronýmova a Chelčického a v budově "U22" základní školy Prokopa Velikého. Konec má být v létě a u posledních dvou budov možná ještě dříve, doufá 2. místostarosta Jan Pospíšil. Tento rok se rozjelo zateplování dalších dvou objektů v majetku města - domova důchodců a společenského domu. "Je to takový dar Městskému společenskému domu k 40. výročí otevření," uvedl Jan Pospíšil. Dokončeno má být v červenci, maximálně v srpnu. Jen pro zajímavost - ve finále dostane čelní strana společenského domu modrošedý nátěr a zasklení budovy bude připomínat Manhattan. Městský domov důchodců se může těšit na kávovou barvu. "Tím se povedlo zakončit nebo zahájit poslední zatím naplánované zateplovací akce do panelových staveb. Ostatní budovy - 2., 5. a 6. ZŠ - byly loni opatřeny novými okny bez zateplení staveb. Nových oken se dočká rovněž speciální škola v Kutnohorské ulici a zbytek gymnázia. Oprav se dočká družina 2. ZŠ v Kmochově ulici," vypočítává 2. zástupce starosty.

Celkem se do zateplení školních zařízení, domova důchodců a společenského domu proinvestuje 107 milionů korun, z toho ministerstvo životního prostředí přispělo dotací průměrně 70 procenty. Příspěvkové organizace by měly ušetřit až 40 procent za spotřebu energií a tudíž zlepšit jejich finanční stav. "Rád bych poděkoval všem ředitelům a zaměstnancům městských příspěvkových organizací za trpělivost. Děkuji rovněž rodičům dětí v mateřských školách za ochotu při částečném uzavření jednotlivých pavilónů a bezproblémové zvládnutí chodu školek během prací. Vše se podařilo zvládnout prakticky bez problémů, " vzkázal Jan Pospíšil. Pokud se v příštím roce ještě povede získat dotace a dnešní radniční garnitura zůstane na svých místech, tak se plánuje zateplení druhého objektu (internátu) 3. ZŠ.

Autor článku: Michal Černý
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Kalendář akcí: Únor
Po
 
6
13
20
27
Út
 
7
21
St
1
 
Čt
23
 
 
Ne
5
12
19
26
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Vzpomínáme (2 inzerátů)
Blahopřejeme (1 inzerátů)
Byty (2 inzerátů)
Nemovitosti (2 inzerátů)
Pronájmy (3 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (5 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
Seznámení (2 inzerátů)
Různé (3 inzerátů)
      
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM