Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je pondělí, 23. října 2017

Zateplování městských budov v Kolíně míří do cíle, stát bude celkem 107 milionů korun

Město Kolín zahájilo zateplování budov spolu s výměnou oken předloni. Jako první přišly na řadu základní škola v Masarykově ulici a mateřská škola v Bezručově ulici. K pokračování došlo 1. srpna 2013, kdy se začala zateplovat Základní škola v Bezručově ulici a mateřská škola v Masarykově ulici. Nedávno byly akce v obou zařízeních ukončeny.

Zateplování městských budov v Kolíně míří do cíle, stát bude celkem 107 milionů korun
 
Publikováno: 23.5.2014 v 8:40, Aktualizováno: 20.5.2014 v 12:00
Rubrika: Zpravodajství

Počátkem letošního března pokračovalo zateplování v mateřských školách Jeronýmova a Chelčického a v budově "U22" základní školy Prokopa Velikého. Konec má být v létě a u posledních dvou budov možná ještě dříve, doufá 2. místostarosta Jan Pospíšil. Tento rok se rozjelo zateplování dalších dvou objektů v majetku města - domova důchodců a společenského domu. "Je to takový dar Městskému společenskému domu k 40. výročí otevření," uvedl Jan Pospíšil. Dokončeno má být v červenci, maximálně v srpnu. Jen pro zajímavost - ve finále dostane čelní strana společenského domu modrošedý nátěr a zasklení budovy bude připomínat Manhattan. Městský domov důchodců se může těšit na kávovou barvu. "Tím se povedlo zakončit nebo zahájit poslední zatím naplánované zateplovací akce do panelových staveb. Ostatní budovy - 2., 5. a 6. ZŠ - byly loni opatřeny novými okny bez zateplení staveb. Nových oken se dočká rovněž speciální škola v Kutnohorské ulici a zbytek gymnázia. Oprav se dočká družina 2. ZŠ v Kmochově ulici," vypočítává 2. zástupce starosty.

Celkem se do zateplení školních zařízení, domova důchodců a společenského domu proinvestuje 107 milionů korun, z toho ministerstvo životního prostředí přispělo dotací průměrně 70 procenty. Příspěvkové organizace by měly ušetřit až 40 procent za spotřebu energií a tudíž zlepšit jejich finanční stav. "Rád bych poděkoval všem ředitelům a zaměstnancům městských příspěvkových organizací za trpělivost. Děkuji rovněž rodičům dětí v mateřských školách za ochotu při částečném uzavření jednotlivých pavilónů a bezproblémové zvládnutí chodu školek během prací. Vše se podařilo zvládnout prakticky bez problémů, " vzkázal Jan Pospíšil. Pokud se v příštím roce ještě povede získat dotace a dnešní radniční garnitura zůstane na svých místech, tak se plánuje zateplení druhého objektu (internátu) 3. ZŠ.

Autor článku: Michal Černý
loading...
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Hokejoví Kozlové doma porazili snaživé KlatovyDrozdův lesní běh v kolínských Borkách vyhrál slávista Michal ŠmahelStolní tenisté Kolína se stále vezou na vítězné vlně
Kalendář akcí: Říjen
Po
 
2
9
30
Út
 
3
St
 
4
 
Čt
 
5
 
 
6
27
 
So
 
 
Ne
1
22
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Vzpomínáme (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (3 inzerátů)
Pronájmy (2 inzerátů)
Prodej (2 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM