Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je neděle, 22. října 2017

Závodní speciály na Karlově náměstí v Kolíně, 30. plaketová jízda už je na obzoru

V sobotu 21. června se na kolínském Karlově náměstí uskuteční v rámci již 30. ročníku kolínské Plaketové jízdy výstava auto a moto veteránů. Návštěvníci si mohou prohlédnout krásu strojů brázdících v minulosti nejen československé silnice.

Závodní speciály na Karlově náměstí v Kolíně, 30. plaketová jízda už je na obzoru
 
Publikováno: 19.6.2014 v 7:00, Aktualizováno: 18.6.2014 v 12:00
Rubrika: Zpravodajství

Vzhledem k tomu, že kromě jubilejního ročníku oslavuje Veteran Car Club Kolín v letošním roce i 45. výročí svého založení, je letošní ročník doplněn o speciální soutěž. Tou je Soutěž elegance pro vozy značky Aero - VCC Kolín byl totiž původně založen jako Aero Club Kolín. Výstavu je možné shlédnout cca od 9 hodin až do startu posledního stroje do I. etapy, což bude zhruba ve 12.30 hodin. Kromě více stovky historických strojů si zájemci budou moci prohlédnout i stroje novější, jako například závodní speciály ze začátku 80. let. VCC Kolín tentokráte myslel i na ty nejmenší, neboť zhruba do 11 hodin budou probíhat různé dovednostní soutěže o drobné ceny. Kromě tohoto je zajištěno i občerstvení a samozřejmě i pěkné počasí.

První stroje do úvodní etapy odstartuje kolínský místostarosta Tomáš Růžička, který opět převzal nad celou soutěží záštitu. V 11.30 hodin startuje první stroj a soutěžící se budou přesouvat po trase Kolín, Karlovo náměstí - Kolín, kruhový objezd u Gymnázia - Kolín, Táboritská ulice - Kolín, kolem Hasičárny - Pašinka - Ratboř - Suchdol - Dobřeň - Karlov - Roztěž - Malešov (průjezdní kontrola na náměstí cca od 12 až 13.30 hodin) - Pucheř - Kluky - Močovice - Čáslav (průjezdní kontrola na Žižkově náměstí, cca 12.30 až 14.15 hodin) - Chotusice. Tam pro všechny účastníky soutěže následuje prohlídka a exkurze letecké základny 211. taktické letky. Start do II. etapy bude kolem 15.30 hodin, kdy z letecké základny Chotusice vyrazí na trať první soutěžící. Zpáteční trať dále vede přes obce Žehušice - Horušice - Sulovice - Kobylnice - Záboří nad Labem - Týnec nad Labem - Bělušice - Němčice - Býchory - Ovčáry zpět na kolínské Karlovo náměstí. Poslední účastníci na kolínské náměstí dorazí kolem 17.45 hodin.

Vyhodnocení a vyhlášení výsledků proběhne již tradičně v restauraci v Městském společenském domě vedle radnice. Během vyhlášení bude zhruba až do 19.30 hodin znovu možné zhlédnout všechny stroje, které budou opět parkovat na kolínském náměstí.

Autor článku: J. Dibelka
loading...
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Drozdův lesní běh v kolínských Borkách vyhrál slávista Michal ŠmahelStolní tenisté Kolína se stále vezou na vítězné vlně
Kalendář akcí: Říjen
Po
 
2
9
30
Út
 
3
St
 
4
 
Čt
 
5
 
 
6
27
 
So
 
 
Ne
1
22
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Vzpomínáme (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (3 inzerátů)
Pronájmy (2 inzerátů)
Prodej (2 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM