Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je úterý, 30. května 2017 a svátek má Maxim.

Závodní speciály na Karlově náměstí v Kolíně, 30. plaketová jízda už je na obzoru

V sobotu 21. června se na kolínském Karlově náměstí uskuteční v rámci již 30. ročníku kolínské Plaketové jízdy výstava auto a moto veteránů. Návštěvníci si mohou prohlédnout krásu strojů brázdících v minulosti nejen československé silnice.

Závodní speciály na Karlově náměstí v Kolíně, 30. plaketová jízda už je na obzoru
 
Publikováno: 19.6.2014 v 7:00, Aktualizováno: 18.6.2014 v 12:00
Rubrika: Zpravodajství

Vzhledem k tomu, že kromě jubilejního ročníku oslavuje Veteran Car Club Kolín v letošním roce i 45. výročí svého založení, je letošní ročník doplněn o speciální soutěž. Tou je Soutěž elegance pro vozy značky Aero - VCC Kolín byl totiž původně založen jako Aero Club Kolín. Výstavu je možné shlédnout cca od 9 hodin až do startu posledního stroje do I. etapy, což bude zhruba ve 12.30 hodin. Kromě více stovky historických strojů si zájemci budou moci prohlédnout i stroje novější, jako například závodní speciály ze začátku 80. let. VCC Kolín tentokráte myslel i na ty nejmenší, neboť zhruba do 11 hodin budou probíhat různé dovednostní soutěže o drobné ceny. Kromě tohoto je zajištěno i občerstvení a samozřejmě i pěkné počasí.

První stroje do úvodní etapy odstartuje kolínský místostarosta Tomáš Růžička, který opět převzal nad celou soutěží záštitu. V 11.30 hodin startuje první stroj a soutěžící se budou přesouvat po trase Kolín, Karlovo náměstí - Kolín, kruhový objezd u Gymnázia - Kolín, Táboritská ulice - Kolín, kolem Hasičárny - Pašinka - Ratboř - Suchdol - Dobřeň - Karlov - Roztěž - Malešov (průjezdní kontrola na náměstí cca od 12 až 13.30 hodin) - Pucheř - Kluky - Močovice - Čáslav (průjezdní kontrola na Žižkově náměstí, cca 12.30 až 14.15 hodin) - Chotusice. Tam pro všechny účastníky soutěže následuje prohlídka a exkurze letecké základny 211. taktické letky. Start do II. etapy bude kolem 15.30 hodin, kdy z letecké základny Chotusice vyrazí na trať první soutěžící. Zpáteční trať dále vede přes obce Žehušice - Horušice - Sulovice - Kobylnice - Záboří nad Labem - Týnec nad Labem - Bělušice - Němčice - Býchory - Ovčáry zpět na kolínské Karlovo náměstí. Poslední účastníci na kolínské náměstí dorazí kolem 17.45 hodin.

Vyhodnocení a vyhlášení výsledků proběhne již tradičně v restauraci v Městském společenském domě vedle radnice. Během vyhlášení bude zhruba až do 19.30 hodin znovu možné zhlédnout všechny stroje, které budou opět parkovat na kolínském náměstí.

Autor článku: J. Dibelka
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Nesvadba vítězem závodu Českého poháru v Peci pod SněžkouFotbalisté Kolína se vrátili s rancem obdržených branekAtletický Memoriál Josefa Hájka ozdobili Šafránková a Pavlíček
Kalendář akcí: Květen
Po
1
8
15
Út
2
9
St
3
10
Čt
4
11
 
5
12
 
So
6
 
Ne
7
21
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (2 inzerátů)
Prodej (13 inzerátů)
Koupě (2 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM