Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je pondělí, 23. října 2017

Zažaluje město Kolín vězně Pekárka o 26 milionů? Rozhodne o tom zastupitelstvo 27. ledna

Dlouho nebylo zřejmé, jestli se Město Kolín pokusí finančně se zahojit na bývalém místostarostovi a současném obyvateli věznice v Pardubicích Romanu Pekárkovi za údajně levný prodej pozemku v průmyslové zóně na Šťáralce soukromému investorovi. Minulý týden jsme se ale dozvěděli, že se návrhem na předání případu k soudu by se mělo zabývat městské zastupitelstvo, které se sejde v pondělí 27. ledna od 15 hodin v saloncích Městského společenského domu. Jestli se tak opravdu stane je otázka. Program jednání takový bod neobsahuje. Návrhy však lze podávat i před jeho začátkem.

Zažaluje město Kolín vězně Pekárka o 26 milionů? Rozhodne o tom zastupitelstvo 27. ledna
 
Publikováno: 22.1.2014, Aktualizováno: 21.1.2014
Rubrika: Zpravodajství

Připomeňme, že v roce 2009 většina městských zastupitelů souhlasila s prodejem pozemku ve zmíněné oblasti firmě Coss brněnského podnikatele Petra Ličky za 15 milionů korun. Znalec z oboru přitom hodnotu pozemku vyčíslil na 41 milionů korun. Hlavním viníkem prodeje za "hubičku" má být Roman Pekárek, který měl prý zařídit nižší prodejní cenu za údajný milionový úplatek. Jmenovaný si již odpykává pětiletý trest v pardubické věznici.

"Z analýzy, kterou jsme si nechali zhotovit, vyplývá, že lze těžko doložit reálnou ztrátu pro město Kolín. Pokud budeme věřit pravosti nahrávky, na jejímž základě byla pan Pekárek odsouzen, tak asi město mohlo opravdu získat více peněz než získalo. Ale jestli mohlo získat to, co tvrdí odhad, to je velmi těžké říct," pronesl dříve Vít Rakušan, který je starostou od podzimu 2010. Faktem ale je, že Roman Pekárek byl odsouzen a o snížení prodejní částky na zvukovém záznamu mluvil. Na druhou stranu připomínáme, že hlavní slovo ve stanovení ceny měli zastupitelé.

Dodejme, že hlavním bodem programu však bude rozpočet pro letošní rok, o němž jsme podrobněji psali před týdnem. Zajímavým návrhem je i bezúplatné nabytí tří prodejních stánků spojených se zastávkovými přístřešky MAD v Benešově ulici, ulici U Křižovatky a na náměstí Republiky z vlastnictví firmy Mediaprint & Kapa Pressegrosso.
 

Autor článku: Michal Černý
loading...
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Drozdův lesní běh v kolínských Borkách vyhrál slávista Michal ŠmahelStolní tenisté Kolína se stále vezou na vítězné vlně
Kalendář akcí: Říjen
Po
 
2
9
30
Út
 
3
St
 
4
 
Čt
 
5
 
 
6
27
 
So
 
 
Ne
1
22
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Vzpomínáme (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (3 inzerátů)
Pronájmy (2 inzerátů)
Prodej (2 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM