Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je sobota, 23. září 2017

Zdeněk Červinka se chytil do vlastní síťovky, hrozí mu vězení

Příběh ztracených houslí, ve kterém figuruje kolínský podnikatel Zdeněk Červinka, policisté vyřešili.

Zdeněk Červinka se chytil do vlastní síťovky, hrozí mu vězení
 
Publikováno: 19.3.2014, Aktualizováno: 18.3.2014 v 12:00
Rubrika: Zpravodajství

Už v roce 2010 nástroj z dílny Francesca Gobettiho z roku 1710 v hodnotě 12 milionů korun zabavila Zdeňku Červinkovi plzeňská soudní exekutorka Jitka Wolfová. Kolínský podnikatel tehdy byl v dluzích, proto housle putovaly do skladu exekutorského úřadu. Housle pak rok nebyly vydraženy ani prodány, příběh pokračoval insolvenčním řízením. A úředníci v tu chvíli zjistili, že ve skladu miliónové housle chybějí.

Podle insolvenčního správce Ivana Mikeše za zmizením houslí odpovídala exekutorka Wolfová. Ta ovšem pochybení popírala s vysvětlením, že housle zřejmě kdosi ukradl. Plzeňští kriminalisté po více než roce vyšetřování přišli s podobným závěrem. Zároveň zjistili, že Zdeněk Červinka není vůbec majitelem houslí. Skutečný vlastník mu je půjčil kvůli zprostředkování prodeje. Kolínský podnikatel ve skutečnosti housle neprodal a vrátil je skutečnému majiteli. Do exekutorského skladu pak podstrčili jiné housle za tři tisíce korun.

"V průběhu exekutorského řízení se vykonavatel exekutorské kanceláře (Ředina - pozn. redakce) domluvil s povinným (Červinkou - pozn. redakce), v rozporu s exekutorským řádem, že mu housle vrátí, aby je mohl povinný prodat. Peníze z prodeje pak chtěli použít na uspokojení věřitelů povinného," uvedla pro deník Právo policejní mluvčí Ivana Telekešová.

Zdeněk Červinka čelí teď podezření z trestného činu porušení povinnosti učinit pravdivé prohlášení o majetku. K věci se vyjadřovat nechce.

Exekutorka Wolfová napsala Asociaci insolvenčních správců a Ministerstvu spravedlnosti stížnost na neetické chování insolvenčního správce Mikeše a chce podat žalobu na poškození její pověsti. Exekutorská komora České republiky se případem jako jedním z mnoha pochybení vykonavatele exekutora Řediny se rovněž zabývá.

Kolíňák Červinka se proslavil obnovením výroby síťovek. Patent byl prodán do Číny a zdálo se, že síťovka ovládne svět. Ovšem firma Saariense se po počátečním úspěchu ocitla v problémech. Zdeněk Červinka měl spory se dvěma zaměstnanci. Ti pak z firmy odešli a začali podnikat samostatně. Za vlastním krachem vidí Zdeněk Červinka právě tuto skutečnost.

Zasadit se o obnovu slávy síťovky se chtěl pokusit kolínský podnikatel Červinka. Nevyšlo mu to a nyní se možná zapletl do trestného činu.
Foto: Archiv KP
Autor článku: Jiří Červín
loading...
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Kateřina Šafránková se po pěti letech dočkala medaile a obdržela ocenění za rekordKolínským kuželkářům se vstup do nové sezóny nevyvedlPoříčany dostaly nakládačku. Velim konečně zvítězila
Kalendář akcí: Září
Po
 
4
18
25
Út
 
5
19
26
St
 
20
Čt
 
14
28
1
8
Ne
24
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Vzpomínáme (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (2 inzerátů)
Pronájmy (2 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM