Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je neděle, 15. září 2019

Zelený cirkus se nastěhoval ke chvaletické elektrárně

Mladí bojovníci za životní prostředí cíl svých protestů i požadavky občas mění.

Zelený cirkus se nastěhoval ke chvaletické elektrárně
Foto: Redakce KP
 
Publikováno: 12.7.2019 v 22:00, Aktualizováno: 11.7.2019 v 22:00
Rubrika: Zpravodajství

Před několika lety byly sdělovací prostředky plné jejich nátlakových akcí proti kácení stromů zasažených kůrovcem na Šumavě, nic takového už ale dnes, kdy většinu smrkových lesů v České republice zasáhla kůrovcová kalamita nedozírných rozměrů, od nich samozřejmě neuslyšíte.
Za cíl masivních protestů si "zelení revolucionáři" v posledních měsících vybrali elektrárnu v nedalekých Chvaleticích, která je podle jejich vyjádření příkladem masivního ničení životního prostředí. Na absurditě počínání protestujících přidává fakt, že chvaletická elektrárna v posledních letech prošla výraznou modernizací a instalovala řadu "lapačů" škodlivých látek, tak aby z elektrárenského komína vypouštěné zplodiny vyhovovaly většině naddimenzovaně přísných evropských norem.
Minulý týden obsadila protestující "zelená mládež" všechny příjezdové cesty k elektrárně a kromě poskytování rozhovorů vyslaným zástupcům sdělovacích prostředku se věnovala rozdávání letáků a happeningům. Na internetových sociálních sítích se mladí bojovníci za čistší svět dočkali řady ironizujících komentářů poté, co se ukázalo, že si s prosíkem chodí dobít své chytré mobilní telefony do vrátnice jimi nenáviděné elektrárny.

Autor článku: Redakce KP
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Oznámení (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
   
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM