Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je středa, 17. července 2019

Ženský florbalový tým absolvoval svůj první turnaj

Nově vzniklý tým žen kolínského florbalového klubu vstoupil v Plzni do 1. kola Poháru České pojišťovny, který je oficiálním pohárem České florbalové unie. Kolínské ženy ve skupině D postupně narazily na týmy ASK Lovosice – LFP, FBC Česká Lípa, Florbalová akademie MB a domácí FBŠ SLAVIA Plzeň. Všechny týmy, se kterými se hráčky Kolína utkaly, hrají vyšší soutěže, a proto nebylo primárním cílem atakovat postupové příčky, ale otestovat, jak je na tom nový tým před blížící se sezónou.

Ženský florbalový tým absolvoval svůj první turnaj
Foto: Archiv KP
 
Publikováno: 23.9.2015 v 15:00
Rubrika: Sport

FBC Kolín - ASK Lovosice – LFP 2:3 (1:2, 1:1, 0:0)
Utkání bylo průběhem a i konečným výsledkem nejvyrovnanější ze střetnutí, které Kolín na poháru odehrál. Zápas byl otevřený do posledních minut a výhra se mohla naklonit i na kolínskou stranu. V utkání Kolín rychle vedl, ale Lovosice otočily ještě v téže třetině. Ve druhé části se Pitbullkám podařilo vyrovnat, ale soupeř opět strhl vedení na svou stranu. Ve třetí části kolínské hráčky sahaly po bodech, ale přes nadějný výkon se branku vstřelit nepodařilo.

FBC Kolín - FBC Česká Lípa 1:6 (0:2, 0:1, 1:3)
Ve druhém utkání čekala na kolínské hráčky Česká Lípa. Ačkoliv výsledek vypadá jednoznačně, utkání bylo poměrně vyrovnané. Soupeřky ovšem měly v zakončení větší kvalitu a také potřebné štěstí a po zásluze zvítězily.

FBC Kolín - Florbalová akademie MB 0:9 (0:3, 0:2, 0:4)
V zápase s Mladou Boleslaví byl Kolín outsiderem a mohl tak pouze překvapit, bohužel hráčky Boleslavi ukázaly, že 1. ligu nehrají nadarmo. V utkání byly jednoznačně lepší, ale kolínské ženy jim zápas usnadnily. Většina branek Boleslavi padla po dorážkách z předbrankového prostoru, kde obraně Kolína nepomohly útočící hráčky a soupeřky tyto chyby neomylně trestaly.

FBC Kolín - FBŠ SLAVIA Plzeň 0:13 (0:3, 0:6, 0:4)
Domácí Plzeň byla nejlepším týmem skupiny a snahou Kolína bylo eliminovat jejich výborný útok. Kolín tedy do utkání nastoupil s defenzivní taktikou a i přes konečnou vysokou prohru se hráčkám dařilo tuto taktiku dodržovat, což je příslibem do nového ročníku.

„K prvnímu kolu Poháru ČP jsme odcestovali z různých důvodů v okleštěné sestavě. Proto jsem rád, že se hráčky dokázaly s nepříznivým vývojem vyrovnat a ukázaly ve všech utkáních svůj charakter. Radost mi udělaly nové hráčky Hadrovská, Korábková a Škrétová, které se rychle zapojily do kolektivu a ukázaly, že v soutěžním ročníku mohou být, a já věřím, že budou, platnými posilami," řekl trenér Marek Cimpl.

„Důležité je, aby nám pohárové výsledky byly poučením pro nastávající ročník ligové soutěže, do které vstoupíme 19. září. V tuto chvíli je nutné, abychom na trénincích dokázali ještě zlepšit naše herní přednosti, a pochopitelně musíme postupně odstraňovat naše herní a systémové nedostatky. Pokud se nám to podaří, budeme jistě v sezoně úspěšní. Musíme vycházet z toho, co nám přinesly zápasy s Lovosicemi a Českou Lípou, tedy družstvy, jenž jsou pouze jednu soutěž nad námi. V těchto zápasech holky ukázaly, že i soupeřkám z vyšší ligy dovedou být vyrovnaným soupeřem,“ uvedl trenér Cimpl.

Autor článku: Marek Cimpl
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM