Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je čtvrtek, 23. února 2017 a svátek má Svatopluk.

Zima na koncertě žáků Základní a praktické školy v Kolíně v synagoze nikomu vůbec nevadila

Zima na koncertě žáků Základní a praktické školy v Kolíně v synagoze nikomu vůbec nevadila
 
Publikováno: 8.1.2014
Rubrika: Zpravodajství

Je podvečer, pondělí 9. prosince. V kolínské synagoze je teplota na nule, přesto se lavice začínají zaplňovat.

Na zvýšené místo nastupuje pěvecký sbor složený z žáků Základní a praktické školy v Kolíně s vyučujícími. Jeden z nich, Tomáš Křiva vítá hezkými slovy přítomné diváky, mezi kterými nechybí ředitelka školy, současní i bývalí učitelé s rodinnými příslušníky, rodiče a prarodiče žáků školy. Přichází i místostarosta Ing. Jan Pospíšil. Vždyť Město Kolín spolu se Sdružením pro podporu lidí s mentálním postižením ČR, jsou spolupořadateli tohoto předvánočního koncertu.

Sbor, v jehož řadách nechybí ani děti rómského původu, začíná zpívat koledy a vánoční písně za doprovodu kláves Ludmily Mezihorákové a kytar Tomáše Křivy a jeho žáka Járy Loužila. Krásně se zpívající hlásky nesou akusticky vyváženou kolínskou synagogou, účinkující i diváci a posluchači si koncert užívají se vším všudy. Mnozí si s dětmi pobrukují a všichni beze zbytku nadšeně tleskají jejich výkonům. Zima, zdá se, nikomu nevadí. První polovina koncertu končí, děti odcházejí . Ale ne daleko, většina z nich si nenechá ujít pokračování programu. Ke klavíru usedá Jaroslav Hartl, bývalý člen královéhradecké filharmonie a na improvizované pódium nastupuje Helena Hálová z Pražské konzervatoře. Oba jsou přáteli kolínských učitelů ZaPŠ a neúčinkují pro ně poprvé. Krásný hlas pěvkyně naplňuje prostor, zní Ave Maria ve dvou provedeních, árie z Hubičky Bedřicha Smetany, árie Rusalky o měsíčku na nebi hlubokém a další krásné známé i méně známé melodie s působivými texty. A když v poslední písni zazní "... padá sníh a mírem dýchá zem, šťastné vánoce vám všem!", mnohé oči se zamlží dojetím.

Koncert končí, paní ředitelka Ladislava Vavrincová závěrem děkuje nejen těm, kteří se na programu podíleli, ale všem, které nenechává lhostejným osud mentálně postižených dětí a lidí, všem, kteří pomáhají různými prostředky pedagogům školy v jejich zodpovědné a vůbec ne lehké práci. Co ještě dodat? Smeknout pomyslný klobouk a s úctou poděkovat. A v srdci si odnést hezký pocit a přání aby "šťastné vánoce" měli opravdu všichni dobří lidé a hlavně děti.

Autor článku: Hana Zrůstová
Nepřehlédněte...
Kalendář akcí: Únor
Po
 
6
13
20
27
Út
 
7
21
St
1
 
Čt
23
 
 
Ne
5
12
19
26
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Vzpomínáme (2 inzerátů)
Blahopřejeme (1 inzerátů)
Byty (2 inzerátů)
Nemovitosti (2 inzerátů)
Pronájmy (3 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (5 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
Seznámení (2 inzerátů)
Různé (3 inzerátů)
      
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM