Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je pátek, 20. října 2017

Zítra zaduní na Kmochově ostrově v Kolíně sedmnáctý Natruc, už teď proti ničemu

Festival Natruc, který se letos koná v sobotu 2. srpna (tedy zítra) na Kmochově ostrově v Kolíně, nabídne žánrově pestrý program. 17. ročníku opět přinese tři pódia, na kterých se představí přes tři desítky interpretů. První kapela má začít hrát už před polednem.

Zítra zaduní na Kmochově ostrově v Kolíně sedmnáctý Natruc, už teď proti ničemu
 
Publikováno: 1.8.2014 v 12:00, Aktualizováno: 31.7.2014 v 13:00
Rubrika: Kultura

Návštěvníci se mohou těšit na známé kapely Chinaski, Mandrage, Wohnout, Rybičky 48 nebo Sto zvířat. Legendární hudebník a zpěvák Vladimír Mišík nemůže kvůli nemoci přijet. Nahradí ho stále připravený Medvěd 007. "Dorazí i nejdivočejší česká kapela oceněná hudebními cenami Žebřík za Videoklip roku k písni Equilibristic Brides, v němž zpěváka Hentai Corporation Radka Škarohlída pronásledují nazí bobři," vypichuje z programu kontroverzní kapelu dramaturg festivalu Martin Řehoř. Cenami ověnčená je i kapela Mandrage, která se stala Skupinou roku v Cenách TV Óčko i v anketě Žebřík. Skupina Doctor Victor je druhou nejlepší světovou kapelou podle soutěže Global Battle of the Bands, jejíž finále proběhlo v Thajsku. Na Kmochově ostrově letos vystoupí také raper Ektor, kapely Imodium, Zakázaný ovoce, Super Tuzex Bros či A Banquet, písničkáři Voxel, Pekař a mnozí další.

Natruc letos přivítá kromě výběru toho nejlepšího z české a slovenské scény i britské duo Killaflaw, na tomto projektu se podílel i bubeník světoznámé kapely Pendulum. "Vůbec poprvé v Kolíně vystoupí kapela, která má za sebou účast i na největším festivale na světě, legendárním Glastonbury," dodává Martin Řehoř. Přijedou i další zajímaví interpretí ze zahraničí. Z Velké Británie dorazí kapela China Shop Bull, která svou tvorbu definuje jako živý mix ska rave a drum and bass. Ostrovní kritici dokonce napsali o této kapele: "Pokud vás nedokáže China Shop Bull roztančit, nezasloužíte si nohy." Program doplňují zahraniční hosté ze Slovenska, punkrocková legenda Konflikt, nebo nejlepší slovenský ska-punk v podání kapely Smola a Hrušky.

První festival Natruc se uskutečnil v roce 1998 s podtitulem Natruc ospalému městu. Další ročníky byly obvykle zasvěceny někomu natruc. Například "Natruc všem rodičům, kteří zapomínají na své děti", "Natruc ospalým lidem" či "Natruc ruské okupaci" apod. "Dnes se již festival nikomu natruc nepořádá, za to má poslední tři roky benefiční charakter. Podporuje hiporehabilitaci dětí se sociálním a zdravotním handicapem," dodal spolupořadatel Aleš Bureš. Největší návštěvnosti se festival těšil na přelomu milénia, novodobý návštěvnický rekord padl loni, kdy si cestu za muzikou na Kmochův ostrov našlo čtyři a půl tisíce návštěvníků.

Autor článku: M. Pešková, M. Černý
loading...
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 1

hanser - pátek 1.8.2014, 17:21
Kapelu Medvěd 007 tedy neznám... docela zvláštní překlep.

Nepřehlédněte...
V Jezevčíkovi otevřeli restauraci TGM Bar Jak jste prožili 20. století?, ptají se žáci z Kolína svých sousedůTextil odhazujte v Mnichovické a SadovéFunkeho fotky Kolína si prohlédlo hodně lidí
Kalendář akcí: Říjen
Po
 
2
9
30
Út
 
3
St
 
4
 
Čt
 
5
 
 
6
27
 
So
 
 
Ne
1
22
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Vzpomínáme (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (3 inzerátů)
Pronájmy (2 inzerátů)
Prodej (2 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM