Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je středa, 17. července 2019

Živá debata o vyhlídkách cyklistů

Tomáš Cach, dopravní urbanista a specialista na cyklodopravu, besedoval s kolínskou veřejností ve středu 12. dubna v sále CEROPu na kolínském zámku. Muž, pod jehož rukama vzniká nový cyklogenerel pro město Kolín, přijel na besedu na skládacím kole, čímž dal na vědomí, že není ve své branži pouhým teoretikem. V sále se spolu s ním sešli zástupci radnice a víc jak dvacet občanů, kterým není budoucnost kolařů ve městě lhostejná.

Živá debata o vyhlídkách cyklistů
Cyklistům byl vjezd do Pražské zakázán.Foto: Jiří Červín
 
Publikováno: 23.4.2017 v 16:00, Aktualizováno: 22.4.2017 v 23:00
Rubrika: Zpravodajství

Předem nutno uvést, že stávající cyklogenerel vznikl před deseti lety a při tempu současného rozvoje města a dopravy je nutně zastaralý. Nově vznikající koncepční práce by mohla v dlouhodobém horizontu zlepšit podmínky cyklistů v Kolíně a okolí a ochránit zájmy kolařů i při střetu rozvojových zájmů. 
Protože prezentace a následná debata byla značně členitá, omezíme se nyní jen na několik zajímavostí a tématu se budeme podrobněji věnovat v některém z příštích čísel Presu. Na co Tomáš Cach upozornil? Na to, že statisticky nejnebezpečnějším místem pro cyklisty jsou předmostí Masarykova mostu. Byť s ním řada přítomných nesouhlasila, prosazoval jako nejlepší řešení integrací jízdních pruhů pro cyklisty přímo do vozovky v Havlíčkově či Veltrubské ulici. Ukázal, že hlavními bariérami pro cyklisty jsou obchvat, řeka Labe, ale i průmyslové zóny či velké scelené lány (např. okolo letiště). Představil statistiku, podle níž je několikanásobně nejužívanější cyklostezkou ta na Velký Osek.
O tom, že debata byla živá, svědčí skutečnost, že přítomným nestačil vyhrazený čas a pokračovali v ní ještě vestoje za branou areálu zámku.

Autor článku: Vladimír Sládek
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM